Робота в команді лідера: особливі переваги «АТБ»

Корпорація «АТБ» за рахунок власних освітніх програм забезпечує просування співробітників кар’єрними сходами

Наприкінці вересня найпотужніша вітчизняна мережа продовольчих магазинів підбила підсумки піврічної роботи свого першого західноукраїнського навчального центру. Там навчаються дорослі, які прагнуть  будувати кар’єру в сфері торгівлі.

Такі центри забезпечують професійне навчання співробітників мережі «АТБ-маркет». Тут їм не тільки дають знання безпосередньо за спеціальністю, а й забезпечують розвиток управлінських якостей керівників і працівників внутрішнього кадрового резерву. Як розповідає директор департаменту управління персоналом корпорації «АТБ» Олена Федаш, крім традиційних форм навчання (лекції, семінари, стажування тощо), активно розвивається напрямок корпоративних тренінгів, тематика яких спрямована на формування лідерських якостей, відпрацьовування управлінських, комунікаційних навичок, навичок презентації, уміння працювати в конфліктних ситуаціях тощо. На навчання у групи зараховують кандидатів із внутрішнього і зовнішнього резерву, які пройшли попередні етапи відбору. Всі інструктори навчального центру – це колишні співробітники магазинів, тому на заняттях вони наводять багато прикладів із власного досвіду та досвіду колег. Теоретичне навчання в центрі чергується з практикою – стажуванням у магазині під керівництвом наставника. Під час перебування в навчальному центрі кандидати пишуть контрольні роботи і проходять підсумкове тестування, демонструючи рівень засвоєння матеріалу.

До речі, такий підхід до кадрової політики є винаходом самої корпорації. Ще на початку своєї діяльності – понад 20 років тому – керівництво компанії стикнулося з проблемою величезного дефіциту кваліфікованих працівників торгівлі. Тоді прийняли рішення виховувати їх самостійно. Перший навчальний центр був створений у Дніпрі. Згодом його філії відкрили в інших містах: Києві, Донецьку, Сімферополі. Останні два в 2014 році зі зрозумілих причин були ліквідовані. Але наприкінці березня поточного року новий навчальний центр відчинив свої двері у Львові. За півроку йому вдалося досягти значних успіхів, випустивши десятки висококласних фахівців. Всі вони тепер працюють в «АТБ»: і у Західній Україні, і в інших регіонах, де є магазини мережі. А їх немало, адже станом на кінець літа цього року «АТБ-маркет» нараховував 883 торговельних точки у 225 населених пунктах України.

Чому ці навчальні центри є такими важливими для корпорації? По-перше, як вже зазначалося, вони дозволяють компанії підготувати дійсно хороших працівників, які дотримуються високих стандартів мережі, що орієнтується на європейський досвід. По-друге, такі заклади дають працівникам змогу розвиватися. Проходячи курси підвищення кваліфікації, вони складають іспити та можуть претендувати на підвищення. Така система дає змогу пройти кар’єрний шлях від продавця до керівника підрозділу чи мережі магазинів цілого регіону. Таких прикладів, коли лише завдяки власному прагненню та наполегливій праці без жодних зв’язків молоді українці у віці 25 років ставали керівниками і відповідали за десятки підлеглих, в історії «АТБ» дуже багато.  Показово, що 100% працівників, які нині займають адміністративні посади в торговельній мережі, отримали професійну освіту в навчальних центрах компанії. «Щорічно в навчальних центрах проходять навчання та підвищують свою кваліфікацію більше 3000 осіб. Ми завжди акцентували увагу на тому, що кадрова політика корпорації спрямована на ефективне використання та розвиток людського капіталу підприємства. Це кропітка робота над комплексною системою, яку ми будували, орієнтуючись на передові іноземні технології та власний двадцятирічний успішний досвід роботи на українському ринку», – зазначає Олена Федаш.

Слід підкреслити,  що посада в «АТБ» – це не тільки висока та стабільна зарплата, але й упевненість у завтрашньому дні. Протягом кількох останніх років саме ця компанія, за висновками експертів, є одним із найкращих роботодавців галузі. Сьогодні на підприємствах корпорації працює понад 50 тисяч осіб, причому 7 тисяч робочих місць компанія створила за 2016 рік. На поточний рік «АТБ» має ще амбітніші плани. Всі робітники офіційно працевлаштовані, мають соціальні гарантії, отримують безкоштовну освіту тощо. До того ж вони пишаються тим, що працюють в команді галузевого лідера, тож можуть долучитися до формування нового обличчя української торгівлі.

Оксана Бойко

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!