Роман Гуменюк

Коли цей 29-літній прикарпатець, родом із Тлумача, іде вулицею, всі неодмінно оглядаються, аби краще розгледіти. Іноді просять сфотографуватися поруч. Бо ж рідко коли випадає нагода зустріти такого велетня.

Роман Гуменюк – один із найвищих людей, який проживає на території України. Чоловікові вдалося вирости аж до 220 сантиметрів. Він пояснює, що таким високим зростом завдячує генам: зріст батька – 2 метри, а мамин – 175 сантиметрів.

Немалий зріст Роман уміло застосував, пов’язавши життя із баскетболом. І не помилився – у своїй спортивній кар’єрі може похизуватися багатьма досягненнями: переможець Global Games (2004), віце-чемпіон Універсіади (2005), переможець чемпіонату Європи U-18 (2005), срібний призер чемпіонату Європи U-20 (2007), чемпіон Вищої ліги України (2006). За свою понад десятирічну ігрову кар’єру встиг пограти не тільки на Батьківщині, а й у Литві, Естонії, Сербії і Тунісі. Наразі грає за івано-франківську команду «Говерла».

gumenyuk

У дев’ятому класі юнак уже мав двометровий зріст. Трохи комплексував, але згодом його запросили до однієї з найкращих спортивних шкіл України, де хлопець нарешті почувався цілком комфортно.

«Я не почуваю себе супергігантом, адже більшість часу проводжу в баскетбольному середовищі, де перебуваю разом із такими самими велетнями, – каже Роман Гуменюк. – Хоча вищих за мене дуже мало у світі. Я зустрічав лише кількох таких людей, але різниця була всього кілька сантиметрів».

У щоденному житті, як розповідає баскетболіст, високий зріст йому зовсім не заважає. Команда, запрошуючи до складу гравця, забезпечує його спортивною екіпіровкою і взуттям відповідного розміру. На тренування та ближні виїзні ігри возить клубний автобус, який обладнаний для високих людей. Класичний одяг та взуття Роману шиють на замовлення. Або ж він замовляє його в інтернеті, хоча доводиться ретельно шукати.

Наталя МОСТОВА