Роман Яцина

Комусь до вподоби пити пиво у кафе, а комусь значно цікавіше літати. Стрибки з парашутом, банджі-джампінг, роуп-джампінг, політ на параплані, дельтаплані, мотодельтаплані, зіплайн – усе це вже встиг спробувати 22-літній іванофранківець Роман Яцина.

Кожного місяця він здійснює щось екстремальне. А скільки ще всього незвіданого, адже в Україні наразі можна спробувати себе аж у 30 видах екстремального спорту. «Адреналін – це дійсно наркотик, – усміхається юнак. – Я вже не зможу без цього».

Спочатку це було хобі, але згодом Роман подумав, що захоплення може стати справою, яка даватиме дохід. Зараз він організовує поїздки охочих спробувати різні види екстриму, консультує. Каже, чоловіки частіше зважуються на екстремальні розваги, хоча жінки в цьому плані більш рішучі. Найдужче задоволення люди отримують від стрибка з моста.

До речі, першим екстримом хлопця став саме роуп-джампінг – стрибок із мотузкою з висоти 54 м (приблизно, як 16-поверхівка). Дуже сподобалося, хоча й стрибнув не так, як хотів. Планував головою вниз, а вийшло ногами додолу. «Відчуття польоту неймовірні, – ділиться Роман. – Описати неможливо. Потрібно самому це пережити. Я вже стрибав разів сім чи вісім, але хочу знов і знов».

На роуп-джампінг їздить зазвичай до Кам’янця-Подільського. А ось банджі-джампінг (те саме, що й роуп-джампінг, але людину прив’язують не за плечі, а за ноги) є лише в Києві.

Новачкам Роман радить починати свій екстремальний досвід зі стрибків з парашутом. Багато хто при цьому заплющує очі, але Яцина не радить так робити, адже тоді втрачається весь кайф. Політ із парапланом – узагалі не страшний, просто насолоджуєшся процесом польоту, тому багатьом екстремалам там бракує адреналіну. Найдорожча екстремальна забава в Україні – політ на вертольоті поруч із пілотом (біля 9 тис. грн.). Найдешевша – зіплайн (натягнутий на висоті канат-колія, по якому під дією власної ваги рухається людина, закріплена на ньому за допомогою пристрою, що забезпечує вільне ковзання), її вартість близько 100 грн. Найпопулярніша екстремальна розвага – стрибати з парашутом, але половина це робить суто для галочки, як розповідає іванофранківець.

Роман не зупиняється на досягнутому, адже світ екстриму такий велетенський: їзда на квадроциклах у горах, серфінг, кайтсерфінг (катання на дошці на воді, тримаючись за повітряного змія), сноуборд, флайборд (пристрій для флайборду (дошка) дозволяє підняти людину до 10 м над водою. Після чого людина занурюється у воду і може випірнути, як дельфін). Усе це можна спробувати в Україні.

А щодо інших країн, Роману кортить до Китаю у місто Макао. Там пропонують банджі-джампінг з висоти 200 м! Також хлопець мріє стрибнути з мотузкою з Великого каньйону, що в штаті Аризона, США. Стрибати на фоні такого красивого пейзажу – справжня фантастика.

Для тих, хто хоче спробувати якийсь екстремальний вид спорту, але ніяк не може наважитися, Роман радить лише одне: «Просто сядьте в машину чи автобус і поїдьте. Насправді це найскладніше, що може вас очікувати у цій справі. Все решта – суцільне задоволення».

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!