«RomCom Shorts 2»

Збірник короткометражок

Любов оточує нас всюди і виражається в найхимерніших формах, але майже завжди вона викликає прилив почуттів і поліпшення настрою, навіть якщо виявляється в результаті нерозділеною. Герої збірки короткометражних картин в жанрі романтичної комедії йдуть на все заради пізнання всієї гами емоцій, пов’язаних з любов’ю: хтось біжить на побачення через все місто, а хтось не наважується набрати останні дві цифри телефонного номера, щоб почути бажаний голос, комусь доведеться стати танцюристом, а комусь – терористом, хтось своє щастя знаходить на психологічному тренінгу, а хтось просто чіпляється до кожної дівчини на вулиці.

Ця добірка міні-ромкома, що виходить у прокат цього літа, енергійна, ефектна, душевна і дуже смішна. Відкриває збірник по-французьки фривольна і барвиста короткометражка «Дитяча лихоманка», виконана в найкращих традиціях комедій з берегів Сени і Луари. Її головні герої, на жаль, розкидані по різних сторонах планети, мріють про дитину, але в той день і годину, коли для зачаття складаються найбільш сприятливі обставини, Жерома і Джеккі розділяє кілька кварталів міста Орлеан і всесвітньо відомий марафон, що проходить на вулицях. Як і годиться для комедії, герої повинні зустрітися у фіналі, але на 18 хвилинах хронометражу їх чекає безліч перешкод. Іноді стрічка трохи виходить за межі понять про цнотливість глядача, але натиск оповіді, краса і чарівність акторів у ній такі, що стримати посмішку складно, а сердитися просто не хочеться.

Іспанський любовний трилер «Як я люблю тебе» розповідає про не дуже кмітливого і щасливого грабіжника Дані, що закохався в офіцера поліції Патрісію, яка затримує хлопця на черговому «стрибку». Розуміючи, що знову зустрітися з об’єктом своєї пристрасті йому світить тільки після чергового арешту, Дані йде на нові правопорушення, постійно піднімаючи ставки. Так, любов багатьох перетворює на дурнів, але це не привід стримувати свій сміх, тим більше, що і самі автори фільму умудряються на оригінальний фінал, який змінює уявлення про головного героя.

Картина «Обіймашки» зі США розповідає про пару, яка перебуває на межі розлучення, яка як останній засіб збереження стосунків вибрала терапію обіймання на групових заняттях. Тут Дрю і Джейн віднаходять колишні крила, адже у них з’являється можливість сміятися з проблем інших, переживаючи тим самим тріщину у власному житті. Фільм витриманий у стилістиці комедійних телешоу і припадає до смаку шанувальникам серіалів.

Мінімалістична розповідь «Цифри», знята у двох кімнатах за участю одного актора, – зразок того, як тонко можна робити зворушливе кіно у дуже обмежених територіально і фінансово умовах. Єдиний герой фільму Кіт на недавньому заході отримав телефонний номер симпатичної дівчини, але на клаптику паперу не вистачає двох останніх цифр. Хлопець набирає всі цифри по черзі, щоб почути голос Еймі, яка сподобалася йому. Зрозуміло, такі дзвінки не можуть не викликати кумедних ситуацій, однак цікавий у цьому випадку навіть не зміст, а те, як мило знята ця новела. В ній дуже добре попрацювали оператор, художник і монтажер – дивитися за метаннями Кіта одне задоволення.

Найлаконічніша розповідь вийшла у авторів мокьюментарі «Реальне побачення», в якому молода людина на ім’я Том під наглядом ручної камери вирушає на вулицю, щоб зав’язати знайомство з дівчиною старим дідівським способом – простим вуличним спілкуванням. В епоху Facebook, Twitter і мільйонів сайтів знайомств «підкати» незнайомців у барах і парках вже здаються чимось дивним і підозрілим, а тому Том не відразу знаходить, як привернути увагу співрозмовниць. Але якщо почуття повинні спалахнути, їм не завадять декорації і антураж. Знято «Побачення» дещо нервово, але в ньому досить милих діалогів і красивих дівчат, щоб отримати задоволення від п’ятихвилинної відеонарізки.

Стрічка з Британії «Послуга» спочатку від романтики дуже далека: це чорна комедія про молодого чоловіка, який волею випадку отримав незвичайну і навіть вельми відразливу, але добре оплачувану роботу. Вперше у своєму житті отримавши фінансову незалежність, Джон вирішує познайомитися нарешті з дівчиною, і треба ж, аби так випало, що вона, сама того не знаючи, вже через кілька днів доручає хлопцеві складне у його становищі завдання. Я навмисне старанно обходжу подробиці сюжету, щоб не псувати враження глядачів від перегляду. «Послуга» – чудова чорна комедія, романтика в якій лише прикрашає саму маківку сюжету. В іншому це чистий стьоб, який цілком міг би стати епізодом чергового фільму Гая Річі.

Закриває добірку старий бельгійський фільм «Аргентинське танго», який свого часу навіть номінувався на «Оскар». Зворушлива і дуже смішна історія клерка у віці, який заради підкорення красуні, що захоплена танго, бере уроки танців у свого колеги, не може не зачепити романтичні струни душі. З урахуванням же чудового фінального твісту стрічка і зовсім піднімається на високий рівень – це не просто ромком і навіть не короткометражка в зневажливому до цього формату відношенні. Це справжній витвір мистецтва, тонкий і красивий. А хіба з танго може бути інакше?

Так, цей збірник дещо рваний у своєму ритмі, а його новели часом сильно відрізняються одна від одної за стилістикою, настроєм і форматом, але він повною мірою відображає свою назву – короткі романтичні історії з чималою порцією гумору прекрасно розважають і залишають у серці багато тепла, що повному метру вдається не завжди або лише частково.

ФЕЛІНСЬКИЙ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!