Розподіл комісій облради: і вовки ситі, і вівці цілі

Минулого четверга продовжила свою роботу перша сесія Івано-Франківської обласної ради – були утворені постійні комісії та затверджений склад президії облради.

Нагадаємо, що на першому засіданні сесії, яке відбулося 7 грудня, депутати обрали головою ради Олександра Сича (ВО «Свобода»), першим заступником – Василя Гладія (ВО «Батьківщина»), заступником – Ольгу Галабалу («Воля»), а головою депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та податків – Миколу Палійчука («УКРОП»). Через такий розподіл в облраді розгорівся перший скандал, адже найбільша фракція БПП «Солідарність» не отримала жодної важливої посади і покинула сесію.

Схоже, що десяти днів було достатньо, щоб вгамувати пристрасті, і депутати від «Солідарності» взяли участь у продовженні сесії. Олександр Сич оголосив про створення трьох нових комісій, яких не було у попередньому скликанні. Це комісія з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму, комісія з питань захисту прав людини, боротьби з корупцією, законності та правопорядку та комісія з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Ряд комісій, які були в минулому скликанні, об’єднали і всього створили 11 постійних комісій.

На диво, поділ комісій пройшов спокійно. Було помітно, що депутати після довгих перемовин знайшли компромісні рішення. Тільки незначна суперечка спалахнула навколо посади заступника голови комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова, яку перед тим віддали представнику «Свободи» Сергію Адамовичу, а її захотіла отримати «Самопоміч».

12366913_10203753860447516_2047544670_n

Після того як депутат від «Самопомочі» Тарас Виноградник все ж домігся, щоб цю його пропозицію поставили на голосування, і її несподівано для всіх підтримали представники «Солідарності», це викликало обурення у «свободівців». Лідер обласної «Свободи» Василь Попович звинуватив представників президентської партії у тому, що вони не дотримуються домовленостей, і пригрозив, що поставить питання по екологічній комісії, де Ігор Шевчук («Свобода») поступився посадою секретаря Андрію Левковичу («Солідарність»).

Це у свою чергу викликало бурхливу реакцію голови ОДА Олега Гончарука, який навіть жбурнув об стіл ручкою. В результаті розмов на підвищених тонах пропозиція «Самопомочі» не набрала необхідної кількості голосів, депутати заспокоїлися та прийняли в цілому склад постійних депутатських комісій обласної ради.

Таким чином, окрім уже відомого Миколи Палійчука («УКРОП»), якому ще 7 грудня дісталася бюджетна комісія, інші 10 комісій очолили: комісію з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу – Остап Дзеса (БПП «Солідарність»); комісію з питань екології та раціонального природокористування – Михайло Якимчук («ВОЛЯ»); комісію з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства – Віктор Шевченко («УКРОП»); комісію з питань аграрної політики та земельних відносин – Іван Приймак (БПП «Солідарність»); комісію з питань гуманітарної політики та свободи слова – Юрій Черневий (ВО «Батьківщина»); комісію з питань охорони здоров’я та соціальної політики ­– Манолій Піцуряк (ВО «Свобода»); комісію з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму – Ігор Дебенко (ВО «Свобода»); комісію з питань захисту прав людини, боротьби з корупцією, законності, правопорядку і люстрації – Тарас Виноградник («Самопоміч»); комісію з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування – Василь Мельничук (ВО «Батьківщина») і комісію з питань депутатської діяльності, етики та регламенту – Михайло Торб’як (БПП «Солідарність»).

Відтак депутати обрали президію обласної ради, до якої, крім голови, його заступників, голови ОДА та голів депутатських комісій, увійшли уповноважені представники фракцій, а саме: від «Солідарності» – Дмитро Дзвінчук, від «Свободи» – Василь Попович, від «УКРОПу» – Микола Дроняк та від «Самопомочі» – Олег Токарчук.

В «різному» голова облради Олександр Сич підняв питання покращення умов праці депутатів облради. За його словами, наші обласні обранці чи не єдині в Україні, які досі голосують як в первіснообщинному ладі, піднімаючи руки, а в інших областях давно встановлені електронні системи для голосування. Тому депутати вирішили вивчити це питання і передбачити в бюджеті на 2016 рік 200 тис. грн на встановлення електронної системи голосування.

А насамкінець слово взяв голова бюджетної комісії Микола Палійчук і повідомив, що працюватиме на громадських засадах. «Я буду працювати на звільненій основі, тобто без зарплати», – заявив депутат.

Зарплата для голови бюджетної комісії облради передбачалася в розмірі 12 тис. грн на місяць, тобто 144 тис. грн на рік. Можливо, саме ці зекономлені обласним бюджетом кошти підуть на встановлення електронної системи голосування. До слова, зарплати для голів інших комісій облради не передбачені.

На цьому перша сесія завершилася. Але в депутатів чимало роботи в комісіях, адже вже завтра, 25 грудня, має відбутися друга сесія облради, що планувалася бюджетною.

Андрій КОВАЛЬ

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!