Розпорядження-чернетка: у Франківську невакцинованим дітям не заборонили ходити до школи

В Івано-Франківську через спалах кору школярам продовжили канікули. Відомо, що лише за десять днів в Івано-Франківській області було зареєстровано 205 звернень з підозрою  на кір, в т.ч. дітей віком  до 17 років – 113(55,1%).

Пізніше стало відомо, що департамент освіти і науки Івано-Франківської міської ради видав розпорядження про заборону відвідування шкіл та садків невакцинованим дітям.

«Галицький кореспондент» вирішив поцікавитись у директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Смаля, чи оголосили у школах карантин і чому невакцинованим  дітям заборонили відвідувати навчальні заклади.

Так, посадовець наголосив, що насправді у школах не карантин, а продовження канікул.

«Це різні речі. Розумієте, карантин – це обмеження у різних заходах і в усьому іншому, а це продовження канікул. Саме таке формулювання правильне», – каже Смаль.

Пояснив Ігор Смаль і ситуацію із забороною ходити невакцинованим дітям в школи та садки. Так, він каже, що це просто чернетка, яка не мала бути опублікованою.

«Тих пунктів у розпорядженні немає. Це чернетка, технічна помилка. При вичитці ці пункти зняли з розпорядження. Ніяких вимог до батьків  немає, кожен вирішує на свій розсуд це питання», – пояснює головний освітянин.

Проте він додає, що над цим питанням працюють, і в майбутньому, можливо, при прийомі дитини до садочка будуть враховані вимоги медиків щодо вакцинації.

«А зараз ми будемо просто переконувати батьків зробити вакцинацію. А цей пункт забрали з розпорядження, бо це порушення прав дитини і батьків», – наголошує посадовець.

Також Смаль каже, що у школярів не забиратимуть майбутні канікули, щоб наздогнати навчальний план. Вчителям доведеться ущільнити навчальний процес, що і має вирішити проблему.

Зауважимо, що розпорядження-чернетка, в якому невакцинованим дітям заборонили відвідувати школи та садки, все ще опубліковане на сайті департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!