Сади прикарпатців окупували небезпечні шкідники

  • У базових господарствах Галицького, Снятинського та Тлумацького районів, фахівці провели маршрутні обстеження та відмітили у яблуневих садах шкідливість гусениць першого та другого поколінь яблуневої плодожерки, а також, що триває літ та яйцекладка другого покоління.

    Такі дані передає управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспожвслужби в Івано-Франківській області.

    При відлові на феромонну пастку трьох і більше метеликів яблуневої плодожерки за сім днів, необхідно провести хімічну обробку насаджень. За надпорогової чисельності шкідника, обробітки доцільно проводити інсектицидами: агростак біо – 0,2-0,25 л/га; ампліго – 0,3-0,4 л/га; бі-58 топ – 2,0 л/га; гамбіт – 0,07 кг/га; інспектор – 0,05-0,07 кг/га; люфокс , к.е. 1л/га; номолт, к.с. 0,5-0,7 л/га; нурік, к.е – 1-1,5 л/га, кораген 20, к.е-0.150-0,175 л/га, супербізон – 2,0 л/га та інші.

    В приватному секторі від гусениць плодожерки, попелиці застосовують препарати, дозволені для роздрібного продажу населенню: альтекс, к.е – 2-3 мл на 6-10 л води; антигусінь, к.с. 4 мл на 10 л води; армет, к.с. – 4 мл на 10 л води; каліпсо, кс 2 мл на 10 л води; люфокс, к.е. 10 мл на 10 л води; рубус протект, в.г 0,7 г на 10 л води; цезар, к.е. 4-6 мл на 10 л води та інші.

    При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

    Довідково. Яблунева плодожерка — один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні. У недостатньо захищених садах пошкодження плодів може сягати 80–90 %, як наслідок, останні передчасно опадають і загнивають, втрачають товарну якість.

    Читайте також: Як побороти рудого слимака.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!