СБУ підтримала проект прикарпатців “Нереабілітована пам’ять”

Cпільно з часописом «Галицький кореспондент» ГО “Поступовий гурт франківців” розпочав реалізацію проекту «Нереабілітована пам’ять», у якому досліджується історія прикарпатців, які, виборюючи незалежність України, стали жертвами радянського терору і мають право на належну шану від держави.

Адже сьогодні на території України залишається ще велика кількість осіб, які зазнали репресій з політичних міркувань, вони не реабілітовані та не можуть користуватись всіма правами тих, які воювали за незалежність України, а їх родини потребують відновлення історичної справедливості.

У відповідності до ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та Постанови Верховної Ради України «Про тлумачення Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні,» Курляк Я. Я. був необґрунтовано засуджений судом та підданий репресіям. У зв’язку з цим ГО «Поступовий гурт франківців» було надіслано заяву в прокуратуру на реабілітацію вояка. За результатами звернення “Поступовий гурт франківців” отримав відповідь, що прокуратурою області 13.09.2016 р. складено висновок про реабілітацію Я.Я. Курляка. Дочка героя нарешті відчула, що з її батька зняли тавро злочинця і вона живе в Українській державі, за яку її батько боровся!

Процес реалізації проекту «Нереабілітована пам’ять» був би неможливий без всебічного сприяння Управління СБУ в Івано-Франківській області, яке надає безперешкодний доступ до матеріалів Головного державного архіву СБУ в Івано-Франківській області та здійснює консультаційну допомогу. Поступовий гурт франківців висловлює подяку Управлінню СБУ в Івано-Франківській області за плідну співпрацю у справі відновлення історичної пам’яті.

Нагадаємо, Нереабілітована пам’ять: Сиділи через злодіїв-сусідів і вміння писати?

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!