Сесія облради: від звернень у верхи до місцевих ініціатив

  • 26 травня відбулось перше пленарне засідання чергової сесії Івано- Франківської обласної ради. Цього дня депутатський корпус мав розглянути близько тридцяти питань порядку денного. Журналіст «Галицького кореспондента» – про найважливіші з них.

    А Устеріки – проти

    Перед початком розгляду порядку денного з трибуни виступив представник громади села Устеріки Верховинського району і заявив, що громада не хоче входити до складу Білоберізької територіальної громади.

    До слова, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів №1077 від 13 жовтня 2015 р. на території України створюється 53 об’єднані територіальні громади (ОТР). Однією з них є Білоберізька ОТР, що складається з Білоберізької сільської ради (село Білоберізка), Хороцівської сільської ради (села Хороцеве, Барвінків) та Устеріківської сільської ради (село Устеріки).

    27 березня у Білоберізькій територіальній громаді відбулися вибори. Відповідно до закону, там мали створити чотири виборчих округи і надати чотири подання зі списками кандидатів у депутати. Також повинна була працювати відповідна дільнична виборча комісія на території села Устеріки. Але Устеріки вибори проігнорували. Однак село входить у Білоберізьку ОТР навіть попри те, що вибори у ньому не відбулись. Тобто де-юре процес об’єднання відбувся, а де-факто об’єднання не було.

    Представники села Устеріки вважають, що виборів не було, адже виборчу комісію не сформували, жоден громадянин села не пішов голосувати, про що і розповів їхній представник на сесії облради. Громада звернулась до депутатів з проханням виключити Устеріківську сільраду зі складу Білоберізької ОТР.

    Голова облради Олександр Сич дав протокольне доручення створити спеціальну комісію з цього приводу, а депутатський корпус взяв до уваги заяву представника устеріківської громади.

    Закидали зверненнями

    При формуванні порядку денного депутати вирішили не розглядати одне з найбільш інтригуючих питань – обрання заступника голови облради замість Ольги Галабали, звільненої депутатами 31 березня. Його відклали до наступного засідання сесії.

    Депутати облради вирішили звернутися до президента, голови ВР та прем’єр-міністра з категоричною незгодою з рішенням уряду щодо підвищення цін на природний газ для населення. В умовах, коли країна перебуває у кризовому стані, економічна ситуація складна, катастрофічно знижується рівень життя населення, депутати вимагають переглянути і знизити встановлені тарифи на газ для населення.

    IMG_0216

    Також обласні обранці прийняли звернення до голови ВР, прем’єр-міністра та народних депутатів з приводу збільшення субвенцій на освіту та медицину. Адже вже сьогодні на рівні районів та міст обласного значення виникають серйозні проблеми із забезпеченням своєчасної зарплати працівникам закладів охорони здоров’я.

    Також обласна рада звернулася до президента, генпрокурора, міністрів оборони та внутрішніх справ з приводу забезпечення неупередженого та об’єктивного розслідування кримінального провадження щодо учасника АТО, мешканця Микуличина Романа Ілитчука. Депутати тривожаться, що він може стати жертвою свавілля правоохоронців.

    За даними органу досудового розслідування, Роман Ілитчук під час патрулювання нібито вчинив замах на вбивство лейтенанта поліції Івана Ігнатківа та спричинив йому вогнепальне поранення лівої ноги. Поліція ж встановила, що обвинувачений намагався припинити хуліганські дії працівників місцевої поліції, які, до того ж, перебували у нетверезому стані, в громадському місці.

    Сьогодні є великі сумніви у неупередженості досудового розслідування щодо Романа Ілитчука. На думку депутатів облради, воно має виключно однобічний характер з обвинувальним ухилом. Повною мірою не враховані письмові матеріали, які свідчать про позитивну оцінку учасника АТО. Тому, зважаючи на завідомо упереджене ставлення до підозрюваного прикарпатця, з метою забезпечення ефективного досудового розслідування кримінального провадження та його судового розгляду, депутати вважають доцільною передачу матеріалів провадження іншому органу досудового розслідування і суду.

    Половинчасте рішення

  • Минулого четверга депутати також розглянули питання обрання представників до складу комісії з переатестації особового складу управління Національної поліції в області. Облрада визначалася з двома представниками у цей орган у ході довгих і бурхливих дискусій.

    Комісія облради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади, яка попередньо розглядала це питання, порекомендувала кандидатуру депутата Тараса Виноградника та ще трьох кандидатів: від ГО «Народна самооборона Івано-Франківської області» – Богдана  Мойсишина, від ГС «Івано-Франківська обласна асоціація учасників та ветеранів АТО» – Ігоря Синяка, від ГО «Поступовий гурт франківців» – Віталія Костишина.

    IMG_0251

    Під час обговорення кандидатів Ігоря Синяка підтримали фракції «УКРОП», «Батьківщина», «Свобода», БПП і «Воля». Після голосування він став першим членом комісії з переатестації. А ось за другого кандидата облрада вирішила голосувати таємно. Тарас Виноградник, представник фракції «Самопоміч», зняв свою кандидатуру і порадив депутатам підтримати Віталія Костишина. Ольга Галабала повідомила, що фракція «Воля» відмовилась від голосування, і додала, що це рішення вони оскаржуватимуть у судовому порядку. Олександр Сич скаламбурив, що такою є воля фракції «Воля» і що в цей момент фракція «Самопоміч» сама собі допомагає.

    За підсумками першого етапу таємного голосування, Тарас Виноградник отримав один голос, Віталій Костишин – 41 голос, Богдан Мойсишин – 26 голосів. Оскільки жоден з кандидатів не набрав більшості голосів від числа депутатів ради, голова облради доручив профільній комісії попрацювати з кандидатами і надати з цього приводу свої рекомендації. Тож тільки на наступному пленарному засіданні сесії голосування визначить, хто потрапить до поліцейської комісії – Богдан Мойсишин чи Віталій Костишин.

    Місцеві ініціативи

    Поміж усього депутати вирішили, що облрада братиме участь у конкурсі проектів Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив з проектом «Дністровський каньйон: сталий розвиток території».

    Депутати хочуть ініціювати популяризацію та інформування про Дністровський національний ландшафтний парк серед населення, адже це прекрасний туристичний об’єкт природно-заповідного фонду України, що розташований у межах Тлумацького та Городенківського районів. Цю  туристичну зону планується активно розвивати і навіть є намір створити комунальне підприємство для адміністрування ландшафтного парку.

    Також депутати планують реалізувати проект з прибирання ландшафтної зони «Дністровська хвиля». Там встановлять 25 контейнерів для збору вживаних батарейок, сформують базу даних усіх рекреаційних ресурсів регіону, виготовлять 10 інформаційних таблиць біля визначних туристичних атракцій тощо. На це Прикарпаття може отримати півмільйона гривень у рамках конкурсу проектів Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

    Важливим також було питання зміни статусу селища Богородчани, яке прагне отримати категорію міста районного значення. Напередодні засідання сесії це питання розглянула профільна комісія облради, члени якої одноголосно підтримали зміну категорії Богородчан. Зміна статусу Богородчан полегшить створення Богородчанської територіальної громади, що включить в себе 13 населених пунктів.

    Депутати обласної ради погодили це питання і вирішили звернутись з поданням до Верховної Ради щодо віднесення селища Богородчани Богородчанського району до міст районного значення.

    Поміж іншого на цьому засіданні сесії облрада запровадила щомісячні виплати дітям загиблих героїв на Майдані, їхнім братам і сестрам в розмірі прожиткового мінімуму (близько 1531 грн.) до досягнення ними 18-річного віку. Таких осіб в області є близько десяти.

    Ольга НИЧАЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!