Що чекати власникам “євроблях” після 25 травня?

Власників нерозмитнених авто закликають позбутись “євроблях” до закінчення періоду розмитнення.

Від 25 травня в Україні почнуть штрафувати власників “євроблях”. При цьому  є декілька умов, за яких стягнення різнитиметься від кількох тисяч до десятків тисяч гривень.

Про розміри штрафів, кого саме будуть карати та за що можуть позбавити водійських прав розповів адвокат Костянтин Воловик, інформує ТСН.

За словами юриста, не варто їздити на так званих “євробляхах” після 25 травня, адже це приведе до низки проблем. При цьому він не радить і заявляти про “викрадення”, намагатись перебити номери або займатись іншими маніпуляціями. Все це призведе не лише до штрафів, але й до кримінальної відповідальності.

Також якщо водій їздить на “євроблясі”, але не ввозив її, то таке авто можна здати на розбірку, “продати” комусь або тримати, як донора запчастин.

Уже після 25 травня, якщо водія зупинять за кермом “євробляхи”, то штраф складе 8,5 тисячі гривень. Удруге за таке ж порушення стягнення складе уже 17 тисяч гривень та призведе до позбавлення прав на рік з конфіскацією авто.

Крім того, після завершення періоду розмитнення, штрафуватимуть і тих, хто ввіз “євробляху” на своє ім’я, тобто потрапив до митних баз. Так, за “тимчасове ввезення” до України та прострочення терміну перебування доведеться сплатити від декількох сотень гривень за кілька днів протермінування до 170 тисяч гривень за порушення терміну більше ніж на 30 днів.

Рішення про штраф ухвалюється митними органами. Вони можуть замінити штраф у 170 тисяч гривень на конфіскацію “євробляхи”, що для багатьох може стати вигіднішим варіантом.

Загалом Воловик радить позбутись від “євробляхи” до 25 травня, щоб уникнути будь-яких проблем із законом та не платити штрафів.

Нагадаємо, “Євробляхери” поповнили бюджет на 10 мільярдів гривень.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!