Що для мене TEDx

Ніколи не любила визначень, термінів, вони дуже рідко можуть передати суть. І якщо мова йде про матеріальні речі, то ще куди не йшло, а коли це стосується ідей, то визначення втрачають будь-який сенс. Я не буду копіювати речення про те, що означає TED чи TEDx ні з Вікіпедії, ні з офіційного сайту, бо для мене це щось геть інше.

«Before I die I want…» це було перше відео TED, яке я побачила. В кінці перегляду у мене було набагато більше запитань, ніж відповідей, але одне я знала точно: перед тим, як померти, я хочу виступити з подібної сцени, а для цього треба мати що сказати. Амбітна ціль, але вона неабияк мотивує.

Пройшло менше року, і я опинилась на TEDxIvanoFrankivsk (2013) у ролі волонтера – не зовсім крок до цілі, але все ж. Одна безсонна ніч перед подією і один шалений день допомогли зробити ще один важливий висновок: окрім відео з людиною на сцені, TEDx – це ще й повний зал найпрогресивніших та найперспективніших мешканців міста, країни.

Минув ще один із гаком рік, і я вже на сцені TEDxIvanoFrankivsk (2015), не в ролі спікера, звісно, а в ролі співорганізатора. Та все ж це невеличкий прогрес. Це вже тобі не два дні, а кілька місяців кропіткої роботи. І ще один важливий висновок: TEDx – це ще й велика команда цікавих, активних і відданих своїй справі людей, які втілюють ідеї в реальність.

Якщо на першому своєму TEDx ти не в ролі учасника, а в ролі волонтера чи співорганізатора, то система дає збій, і, як кажуть, світ вже ніколи не буде таким, як колись. Про це ми з друзями говорили кілька годин у потязі, їдучи на конференцію TEDxChernivtsi. Дорогою до місця події зустріли ще організаторів львівської, а потім ще й київської конференції. Весь день придивлялись до всіх організаційних моментів і страшенно переживали, щоб все йшло добре. Довелось докласти чимало зусиль, щоб заспокоїтись, зосередитись і слухати спікерів. Вночі, прогулюючись містом з організаторами, я нарешті зрозуміла до кінця, що означає фраза «світовий рух» у визначенні. Незважаючи на місто, країну і континент, всі, хто мав якесь відношення до TEDx, стають своєрідною сім’єю, яка з кожним роком збільшується.

Зараз, за кілька тижнів до TEDxIvanoFrankivskWomen, роблю для себе ще один, але далеко не останній висновок: TEDx – це точка відліку і кінцева ціль, яка в собі має багато кроків, викликів і завдань. Поширюйте, створюйте і реалізовуйте ідеї, які того варті!

До зустрічі на TEDxIvanoFrankivskWomen!

Тетяна Василик, член оргкоманди TEDxIvanoFrankivskWomen

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!