Що таке мотивація і з чим її їдять

  • Кожного дня щось змушує нас покидати теплі халабуди із ковдри й подушок, відчиняти вікно, щоб вдихнути запах нового ранку й, заварюючи свіжозмелену каву, наспівувати улюблену пісню. Якийсь поштовх дає нам наснагу й бажання готувати смачний сніданок, любуватися грайливим ранковим сонячним промінням, розкладати по полицях думки й іти на роботу, яку обожнюємо. Працювати плідно, отримувати задоволення від того, що робиш, кожної секунди, не залишаючи місця смутним думкам. Пізнавати щось нове, розвиватися, йти до мети, не зважаючи на критичні погляди, сухі розмови й холодні від заздрості серця… Хіба не так? «Не так, зовсім не так», – відповість та більшість, яка таки дочитала до цього моменту.

    Дозвольте вгадаю: ви не задоволені своїм життям, як мінімум, чотири дні на тиждень. Вас не приваблює ваша робота, ви крутитесь, наче білка в колесі, а однотонна буденність з відтінком побуту поглинає вас до болю у м’язах. Ви розумієте, що ваше життя потребує негайних змін, але й далі не встаєте з дивана. Діагноз простий: у вас гострий брак мотивації. Мотивація – це джерело невпинної енергії, сила якої щодня штовхає нас вперед. Без неї неможливо обійтися на шляху до мети. Нерідко ми, вибудувавши грандіозні плани, спотикаємося об перший камінь і падаємо вниз, не в змозі піднятися. Опускаємо руки після перших невтішних результатів, бо в нас просто недостатньо мотивації. Насправді, імпульс для дій можна почерпнути з багатьох джерел.

    Є низка мотиваційних книг, які запалять ваш внутрішній вогонь. Випийте чаю, насолоджуючись смачною біографією засновника «Apple» Стіва Джобса від Волтера Айзексона чи почерпніть секрети успіху в автобіографічній книзі «Моє життя та робота» Генрі Форда. Як збільшити продуктивність і змінити своє життя, розповість Стівен Кові у «Сім звичок надзвичайно ефективних людей», а всіма улюблений Коельо змусить поглянути на світ під іншим кутом, адже його «Алхімік» підкаже, як знайти справжній філософський камінь серед тисяч пустих брязкалець.

    Добре відомо, що чи не найкраще мотивувати вміє кінематограф. У фільмах ми маємо змогу розгледіти те життя, яким уявляємо своє власне. Кожна нова історія, наче ковток свіжого повітря, дозволяє вдихнути на повні груди невгамовну радість життя. «Тепер я йду у дику далечінь» від режисера Шона Пенна розповість про хлопця, який залишає позаду добре продумане “чуже” життя й вирушає на пошуки пригод і душевної рівноваги. Неймовірні краєвиди суворої Аляски, холодний відчай засніжених гір і непорушна тиша дозволять вам відшукати ключі до розуміння свого “я” разом із головним героєм. Інша чудова історія, що базується на реальних подіях, описана у культовій стрічці режисера Габріеля Муччіно «В гонитві за щастям». Вона дасть змогу відчути прилив довгожданих сил й викличе довгі роздуми, які підштовхнуть вас у вир несподіваних відкриттів.

    Важливо також знайти своїх ідолів. Мова не йде про людину, яка вам імпонує, це повинна бути людина-орієнтир, та, на яку ви б хотіли бути схожим, риси якої хотіли б мати. Тільки щире захоплення і повага допоможуть вам зрозуміти, що вам дійсно потрібно, і не зроблять вас ще одною жалюгідною копією, від якої віє пустотою і фальшем. Ви не повинні прагнути стати точною подобою вашого кумира, ви маєте стати натхненною до звершень особистістю. Важливо пам’ятати про те, щоб у пошуках ідеальних себе не втратити свою самобутність і природну безпосередність.

  • Чітко окреслюйте свої цілі. Тільки коли ми бачимо фініш, ми маємо невичерпну силу іти вперед. Дедлайн дозволить вам бути дисциплінованими й не розкисати через дрібниці. Шлях до мети навряд чи буде легким і сповненим слів підтримки. Вам, напевне, буде нікому підставити плече чи подати руку, але це не привід скласти крила. Той, хто не знає смаку поразки, ніколи не зможе відчути перемоги, а вона – як добре вино, післясмак якого ще довго залишається з тобою.

    Загалом, мотивацію треба шукати всюди. Не треба порівнювати себе з іншими, не треба відкладати на завтра, яке ніколи не настає, не треба жити своїм майбутнім життям. Перебуваючи у постійних пошуках мотивації для своїх дій, ми перестаємо діяти взагалі, гублячись у непевних порадах і нечітких словах. Поштовх до дії ховається у простих речах, просто треба навчитися не проходити повз. Вогонь змін тліє у кожному з нас, дайте йому іскру цілеспрямованості, впевненості в собі і величезне бажання діяти, і він розтопить навіть найміцніший лід перешкод. Хіба те, що ви прокинулися сьогодні, не є чудовою мотивацією на шляху до досягнення визначених цілей?

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!