Щоб віддати «старих» у будинок для пристарілих – треба заплатити і не один раз

  • Як роз’яснило на своєму офіційному сайті Мінсоцполітики, в інтернатних установах системи соціального захисту населення можуть обслуговуватися за плату громадяни похилого віку, інваліди (за виключенням осіб з психічними захворюваннями), які мають працездатних родичів або дітей, які повинні забезпечити їм догляд та підтримку.

    Крім того, згідно зі статтею 51 Конституції України  повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Відповідно до статті 47 Закону України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” діти зобов’язані піклуватися про батьків похилого віку, подавати їм допомогу і підтримку, в разі необхідності здійснювати догляд за ними.

    Міністерство зазначає, що тариф на платну соціальну послугу (утримування батьків в «будинку для пристарілих) обчислюється з урахуванням  собівартості послуги, адміністративних витрат і податку на додану вартість.

    Зазначимо, що про бабусю чи дідуся, а також про тітку чи дядька у законі не має такого зобов’язання щодо утримання. Однак Міністерство все ж роз’яснює, що це не лише діти, а й працездатні родичі. Причому працездатні не означає, що вони працюючі.

    Турбота про літніх людей сьогодні має бути пріоритетним завданням в Україні, оскільки у державі проживає чимала кількість пенсіонерів. Проте часто люди, які за віком автоматично отримують статус пенсіонера, так само автоматично залишаються поза увагою не тільки держави, суспільства, але й власних дітей.

  • Тетяна КОТАШЕВСЬКА

    Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!