Щоб врятувати від вимирання: прикарпатців просять не турбувати кажанів

Прикарпатців просять допомагати і захищати кажанів, адже вони одні з найвразливіших груп ссавців.

Як повідомляють на сторінці Галицького НПП практично усі види рукокрилих нашої фауни занесені до Червоної книги України та знаходяться під охороною декількох міжнародних конвенцій.

“Протягом останніх десятиріч спостерігається значне зниження чисельності їх популяцій не лише в Україні, а й у світі загалом. Причин такої ситуації є багато. Але найголовнішими є використання пестицидів (хімічних препаратів для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур), зменшення кількості придатних сховищ внаслідок освоєння печер, вирубування старих дуплястих дерев та деградація біотопів загалом. Як наслідок, кажани позбавляються кормової бази та укриття”, – пише наукова співробітниця парку Мар’яна Рарик.

Вона наголошує, втручатися у життя кажанів зовсім небажано. Це може призвести до вимирання цілих колоній.

“Якщо з приходом весни на ваших приватних територіях (у сільськогосподарських приміщеннях, на горищах тощо) оселяться кажани, не панікуйте і не спішіть їх звідти вилучити. Оскільки вони оселяються тільки там, де їм найбільше підходять мікрокліматичні умови сховища”, – каже працівниця Галицького НПП.

Вона пропонує не турбувати кажанів у період репродукції та вигодовування малят. Мовляв, краще дочекайтеся осені, коли вони покинуть сховище. Тоді можна проводити запобіжні заходи щодо їх оселення у тому ж приміщенні на наступний рік.

“Поставтеся з розумінням до беззахисних тварин! Будьте уважні не лише до себе, а й до природи. На фото зимова колонія Nyctalus noctula (Schreber, 1774) вилучена у місті Галич внаслідок реконструкції балкону житлового будинку”, – зазначає Рарик.

До теми: з Бурштинського водосховища витягли 12 сіток, у яких загинули птахи (ФОТО)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!