Шість рекордів «Буковелю»

  • Днями на гірськолижному курорті «Буковель» представники Національного реєстру рекордів України (НРРУ) зафіксували кілька видатних показників водночас.

    Найдовший тролей

    На «Буковелі» встановили найдовший в Україні тролей. Це перевірили і зафіксували представники Національного реєстру рекордів України під час Фестивалю рекордів, що відбувся на курорті в суботу, 24 червня.

    Тролей – це швидкісний спуск по тросу на спеціальному ролику, пояснює співвласник компанії  «Drivezone» Микола Поплавко.

    «Раніше ми встановлювали тролей в Криму на 2,22 км, тоді ми були треті у світі. Крим забрали, атракціон уже не діє. Довжина троса тролея на «Буковелі» 1130 м, від старту до фінішу – 1112 метрів. Наразі ми займаємо приблизно 12-14 позицію в світі за протяжністю», – зауважує Поплавко.

    Найповажніший гравець у великий теніс

    Гравцем найповажнішого віку у великий теніс став Леонід Станіславський з Харкова, якому на момент досягнення виповнилося 93 роки і 3 місяці.

    Тенісом чоловік займається багато років поспіль, з 1954 року. У професійній лізі не грав – лише як любитель. Наразі він тренується тричі на тиждень, щоб підтримувати себе у формі, щодня робить зарядку.

    Кілька років тому Леонід Станіславський брав участь у турнірі ветеранів у Києві, двічі грав у Хорватії на чемпіонаті світу, де був найстаршим гравцем, а ще – в Австрії на чемпіонаті Європі.

    Дівчина з найдовшим волоссям, яка спустилася на тролеї

    На тролеї ризикнула спуститися дівчина з найдовшим в Україні волоссям – Христина Кричківська з Дрогобича. За це вона отримала відзнаку від організаторів.

    Минулого року, коли фіксували рекорд, її волосся мало довжину 2 м 45 см. З того часу дівчина не підстригалася, але косу не міряла, тож нового показника не знає.

    Христина розповідає, що багато уваги догляду своєї коси не приділяє, чудо-шампуню не має, обходиться трав’яними ополіскуваннями. І зазначає, що з зачіскою такої довжини не розженешся.

    Найкращий вертикальний підйом

    Мінімальний час вертикального підйому по мотузці за допомогою схоплюючих пристроїв встановила 18-річна Ганна Бут. За 9 хв. 52 сек. вона здолала 100 метрів.

    Дівчина займається спелеологією, тож вертикальний підйом – необхідний навик для швидкого пересування в печерах та на скелях. Її захоплення спелеологією можна вважати спадковим, Ганна йде слідами батька.

    Дівчина своїм результатом не задоволена, планує його перевершити. Втім, зізнається, що отримала моральне задоволення від зафіксованого досягнення.

    У майбутньому Ганна Бут планує підкорити печеру Крубера-Воронья в Абхазії, глибина якої 2100 м, хоче відвідати Францію, де багато печер. Жінка вже була в найдовшій в Україні печері Оптимістичній, тож у планах вдвічі більша – Мамонтова.

  • Найшвидший спуск на тролеї

    Ще один зафіксований рекорд – максимальна швидкість, розвинута на тролеї, становить 153 км/год. Для його встановлення створили спеціальне пристосування – аеродинамічний костюм з парашутами. За рахунок нахилу, сили тяжіння, мінімального опору вдалося досягти максимальної швидкості.

    Володимир Корнєєв, який встановив рекорд швидкості, розповідає, що основні емоції пережив на старті, коли на нього одягали аеродинамічне вбрання. «Коли ти бачиш цей спуск, стає якось не по собі. А коли летиш, боятися немає чого. Спрацьовує чистий прагматизм, коли і що треба зробити: долетів до дороги, дістав парашут, а далі зупинка», – пояснює хлопець.

    Наймасовіший колективний спуск за шкіру

    Одним із встановлених рекордів став наймасовіший спуск на тролеї за допомогою кріплень на спині безпосередньо за шкіру. Участь у цьому дійстві взяли троє чоловіків та одна жінка.

    Марія Гафіца-Клєц розповідає, що перший їхній спуск у форматі підвішування відбувався в Києві майже три роки тому. «Якщо цим постійно займатися, це не страшно і безпечно. Тоді було скоріше. Зараз спуск був повільніший, першу частину пролетіла з вітром, а далі вже спокійно махала рукою людям унизу», – ділиться враженнями Марія.

    Підвішування – це певна активність, де є правила, пози, точки. В Україні така активність доволі незвична, зате в світі – нормальне явище.

    «Ми їздимо на фестивалі, ділимося досвідом, стрибаємо на гаках. Для мене це певна медитація, ритуал, який можна робити у відповідних місцях, коли ти розслабляєшся, віддаєшся процесу», – зауважує дівчина.

    ПІД ТЕКСТ

    Чи безпечний тролей?

    Переправа протяжністю у понад кілометр вселяє як захоплення, так і острах. Особливо після нещодавнього нещасного випадку у Ворохті. Організатори ж такої розваги на «Буковелі» запевняють, що це абсолютно безпечно – боятися не варто.

    Всі спускові системи на таких атракціонах мають бути сертифікованими. Для діяльності потрібен дозвіл від Держгірпромнагляду, який перевіряє всі тролеї на території України. Сертифікованими мають бути всі працівники, все спорядження і об’єкт в цілому має проходити регулярну перевірку не рідше, ніж раз на шість місяців.

    Ігор Порожняк, адміністратор найдовшого в Україні тролею, зауважує, що атракціон має сертифікати на спорядження. Конструкції, троси, будь-яка запчастина – сертифіковані. Крім того, досвід співпраці з компанією «Скайпарк», яка його будувала, свідчить, що це дійсно безпечно. «Я колишній рятувальник, тож можу про це заявляти абсолютно впевнено», – переконує фахівець.

    Тролей на «Буковелі» – українського виробництва, але спорядження для нього придбане у найкращих світових виробників. Використовуються троси діаметром 13 мм, навантаження на розрив якого – орієнтовно 11 тонн. Системи перевірені статичним навантаженням 450 кг, динамічним – 200 кг, запас міцності кожного з елементів, як мінімум, 2,2 тонни.

    Ірина ФЕДОЛЯК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!