Скандальний владика Павло заявив, що Крим ніколи не був українським

Настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло під час словесної перепалки із активістами “C14” заявив, що Крим був відданий Україні “незаконно” за часів диктатора Йосипа Сталіна.

Відео оприлюднив один з лідерів організації Євген Карась у Facebook (із 16:00), передає ТСН.

“Ти знаєш історію, що Крим ніколи не був українським?” – сказав священнослужитель з УПЦ Московського патріархату. На його думку, вхід Криму до складу УРСР відбувся у період сталінізму.

Насправді указ, відповідно до якого Кримська область була передана зі складу Російської радянської федеративної соціалістичної республіки до Української РСР, президія Верховної Ради СРСР видала 19 лютого 1954 року – за хрущовських часів.

Нагадаємо, вчора, 8 січня, активісти організації “С14” з банерами “Геть ФСБ” влаштували акцію біля Києво-Печерської лаври, заблокувавши в’їзд на її територію.

Активісти пояснили, що виступають проти відмови служителів УПЦ Московського патріархату відспівувати загиблих українських військових та тих, хто хрещений не у їхній церкві. До протестувальників вийшли священики та прихожани, зав’язалася сутичка, в хід пішли фаєри.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!