Скільки потрібно вкласти коштів у ремонт в новобудові?

Витрати на ремонт завжди складають досить значну суму коштів, навіть якщо власники планують скоротити їх до мінімуму. Аналітичний центр «Благо» дослідив, як можна підрахувати приблизну вартість ремонту в новобудові.

Частково визначити це можна ще в період складання договору із забудовником. Необхідно уже тоді уточнити, яку квартиру покупець отримає після здачі будинку в експлуатацію: з чистовою обробкою чи голі стіни зі всіма підведеними комунікаціями. Зрозуміло, що у першому випадку можна значно скоротити як грошові ресурси, так і час, витрачений на ремонт.

Далі необхідно розглянути планування у проектній документації. Якщо нового власника влаштовує розташування міжкімнатних стін, розведення електроточок, то залишається просто слідувати проекту. Проте власники зазвичай хочуть внести свої корективи, а для цього необхідно узгодити і виготовити проект перепланування, що теж коштує недешево. Якщо упустити цей момент, то доведеться заплатити штраф.

Будівельна компанія «Благо» пропонує можливість перепланування ще в процесі будівництва.

Щоб з максимальною точністю підрахувати загальну вартість ремонту, необхідно ретельно вирахувати базові витрати на ремонт. До них належать:

– розробка проектної документації (дизайн-проект, робочі проекти, кошториси);
– отримання дозвільної документації;
– вартість матеріалів для «чорнової» обробки (цегла, штукатурні суміші, витратні матеріали);
– вартість матеріалів для «чистової» обробки (шпаклювальні суміші, гіпсокартонні системи, системи натяжних стель, плитка, шпалери, світильники, витратні матеріали);
– вартість електротехнічних робіт;
– вартість установки додаткового обладнання (вбудована побутова техніка, системи кондиціонування  та інших приладів).

Після цих підрахунків необхідно визначити, хто займатиметься безпосередньо ремонтними роботами.

На ринку ремонтно-будівельних послуг є багато компаній, які готові виконати всю роботу. Проте оплата їх праці буде набагато вища, ніж при залученні майстрів, які працюють в індивідуальному порядку.

Також можна розглянути пропозиції від забудовників, які зазвичай готові здавати квартири з готовою обробкою. Це також забезпечує певну економію.

Орієнтовна вартість ремонту в новозбудованій квартирі становить від 2000 тис. грн за 1 кв.м.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!