До складу Яблуницької ОТГ може увійти сім сільських рад

В селі Яблуниця Верховинського району відбувся круглий стіл за участю місцевої громади з метою активізації процесів добровільного об’єднання в ОТГ, у якому взяли участь представники Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми ULEAD з Європою.

Активні мешканці с. Яблуниця, депутати Верховинської районної ради, представники сільських рад, які планують увійти до майбутньої Яблуницької громади обговорили перспективи майбутньої громади та висловились за відновлення процесу добровільного об’єднання в Яблуницьку ОТГ, оскільки бачать можливості для розвитку для усіх сіл в об’єднаній громаді.

Згідно Перспективного плану до Яблунівської ОТГ мають увійти с. Яблуниця (з селами Сеньківське та Черемошна) та 5 сільських рад: Гринявська, Голошинська, Довгополівська, Пробійнівська та Стебнівська.

Як зазначив радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей, розрахункові фінансові показники громади свідчать про достатній рівень фінансового забезпечення громади.

«Власні доходи Яблуницької громади в умовах об’єднання складуть 10,3 млн. грн., що перевищує затверджений план на 2018 рік на 6,6 млн. грн. (в 2,8 рази). Для порівняння – на сьогодні власні доходи всіх сільських рад потенційної Яблуницької ОТГ складають 3,7 млн. грн.», – наголосив Максим Чопей.

Також Яблуницька громада отримає 60% ПДФО у розмірі 6,6 млн. грн., що стане додатковим вагомим джерелом надходжень до бюджету майбутньої громади. На 1 жителя громади, по попередніх розрахунках, припадає 1 732 гривень власних надходжень. Цей показник є одним із критеріїв фінансової забезпеченості громади – у Яблуницькій об’єднаній громаді власні доходи на 1 мешканця перевищують середній показник по вже функціонуючих ОТГ області на 490 гривень.

Читайте також: Витвицька ОТГ отримає грант на розвиток екологічних видів транспорту

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!