Служба зайнятості проводить роз’яснювальну роботу щодо трудової міграції прикарпатців

  • Проблема трудової міграції українців за кордон набуває сьогодні особливої актуальності, адже останнім часом міграційні процеси лише посилюються. І хоча точних статистичних даних стосовно кількості українських громадян, які працюють за кордоном, немає, експерти відзначають одну характерну особливість: трудова міграція за кордон помолодшала.

    Тисячі прикарпатців щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто-густо вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуальної та трудової експлуатації.

    З метою запобігання таким явищам, для підвищення обізнаності населення щодо ризиків при виїзді на роботу за кордон Івано-Франківською обласною службою зайнятості протягом 2017 року проведено 198 семінарів з питань запобігання трудовій міграції, торгівлі людьми, в яких взяли участь 2739 осіб.

    Населенню надається інформація щодо суб’єктів підприємницької діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики. Це важливо ще й тому, що ще на початковому етапі трудові мігранти нерідко мають справу з сумнівними посередниками на ринку праці, яких майже не цікавить, у які умови потрапляє людина. Разом з тим, трудова міграція — це цілком природне явище, яке існує в усьому світі.

  • Читайте також: Попри те, що надворі ХХІ століття, людей продають, а рабство все одно існує. Воно трохи відрізняється від того звичного уявлення про нього, коли раби працюють на плантаціях, виховують панських дітей чи догоджають хазяїнам. Сучасні «раби» безоплатно працюють на будовах, надають інтимні послуги, виконують хатню роботу. Але так само, як і в давнину, не мають жодних прав.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!