Солодовий цех в Івано-Франківську: валиться чи валять?

Із запитання, що саме зараз відбувається із Солодовим цехом Станиславівської пивоварні, «Галицький кореспондент» звернувся 17 квітня до начальника відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака. Той нас запевнив, що ще місяць тому з письмовим зверненням, в якому поставив таке ж питання, звернувся в Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) в Івано-Франківській області. Відповіді поки що немає.

«Ми не можемо дати вам коментарі без дозволу керівництва, – сказали нам у канцелярії ДАБІ. – А керівник сьогодні у Києві на нараді, тому телефонуйте з понеділка».

Цікаво, чи не завалиться до понеділка Солодовий цех?

Нагадаємо, що три роки тому власник споруди Костянтин Бородайко обіцяв журналістам «Галицького кореспондента», що фасад солодового цеху залишиться без змін. Втрачену башту відновлять. Ні об’єм споруди, ні кількість поверхів також не змінюватимуть. Дерев’яне перекриття всередині броварні, відповідно до сучасних норм, замінять залізним.

У 2016 році громадський активіст Олег Наворенський прогнозував, що власники очікують, коли час та інші технічні чинники зроблять свою справу, й аварійне приміщення остаточно завалиться або перебуватиме в стані, непридатному для відновлення. А по вулиці повз пивзавод щодня проходить багато людей, які у разі обвалу можуть постраждати.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!