Справа Астанова: у Франківську суд відмовився видаляти журналістів з зали засідань

Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківську відбулось чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, більше року тому студентку ІФНМУ з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті.

Головний підозрюваний у справі – хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова та його заяви, відсутність свідків чи проблеми із перекладом.

Сьогодні на засідання знову не з‘явилися перекладач та свідки. Захисники Астанова заявили, що прокурор затягує справу.

Також захисник Ельдара попросив розглянути клопотання щодо виключення із зали засідань журналістів сайтів «Фіртка», «Галицький кореспондент».

«Агенція новин «Фіртка» опублікувала новину, в якій були вказані прізвище та ім‘я, національність, рід діяльності та фото підсудного. Ці ж дані у матеріалі 19 березня опублікував сайт «Галицький кореспондент»»,- зачитав адвокат.

Крім того він знайшов порушення прав обвинуваченого у новинах сайту «Бліц інфо».

Прокурор попросив суддю відмовити у задоволенні цього клопотання, адже журналісти мають право бути присутніми на засіданні і проводити фото-відео зйомку. Порадившись на місці, суд вирішив відмовити у цих клопотаннях.

«Суд ще раз наголошує на коректності, але ми не маємо права втручатися у діяльність журналістів, тому вирішили відмовити у задоволенні», – заявив суддя Руденко.

Також адвокати подали клопотання про повернення обвинувального акту прокурору. Таким чином, розгляд справи зможе повернутися до початку. Суддя Руденко звернувся до адвокатів Кучкуди та Шпак і зауважив, що вони не звертали увагу на обвинувальний акт. Порадившись на місці суд постановив відмовити у задоволенні даного клопотання.

Наступні засідання у цій справі відбудуться 12 квітня о 10:00, 6 травня 0 10:00 та 13 травня о 14:30.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!