Стало відомо, скільки коштуватиме з’єднання франківських бульварів

В Івано-Франківську вже давно планують з’єднати Північний та Південний бульвари – щоб утворилась одна вулиця, як і передбачено генеральним планом міста.

Нещодавно управління капітального будівництва міської ради оголосило тендер на ці роботи. Ділянка дороги довжиною в 400 метрів обійдеться міському бюджету в 46 мільйонів 440 тисяч гривень. Окрім асфальту, тут висадять дерева, облаштують тротуари, автобусні зупинки та іншу інфраструктуру.

Таким чином, за час, який пройшов від укладання першого договору підряду, вартість робіт зросла з 10 мільйонів гривень до 46 – тобто майже у 5 разів.

Переможцем у тендері стала компанія “Івано-Франківськавтодор”, яка запропонувала суму в 46 мільйонів 440 тисяч. Єдиний її конкурент – ТОВ “Трейдзахідбуд” – запропонував всього на 10 тисяч більше, 46 мільйонів 450 тисяч гривень. При цьому, наприклад, капітальний ремонт всієї вулиці Автоливмашівської коштуватиме 31 мільйон.

“Галицькому кореспонденту” вдалося отримати проект майбутньої вулиці, де зображено схему організації руху. З нього зрозуміло, що вулиця буде чотирисмуговою, а на перехресті з Бельведерською рух регулюватиме світлофор. Розробником проекту стала компанія “ПРОФ-ГРУП”.

Орієнтовним строком завершення вулиці у “Автодорі” називають червень 2020-го року. Втім, з огляду на значну суму коштів та на те, що одна квартира на шляху майбутньої дороги все ще не викуплена, ці строки можуть зрости. Спершу роботи планували завершити до кінця 2018-го року.

Нагадаємо, ця ділянка вулиці проектується як магістраль загальноміського значення і має на меті забезпечити інтенсивність руху в межах 700-1000 одиниць автотранспорту за годину по одній смузі руху.

Крім того, будівництво вулиці є необхідним для розвитку тролейбусного руху в Івано-Франківську. У міській раді запроектували тролейбусну лінію по вулицях Гетьмана Мазепи – Південний бульвар – Північний бульвар.

Вона буде призначена для обслуговування жителів південно-західного та південного районів міста екологічно чистим видом транспорту, а також доповнить частково збудовану тролейбусну лінію Залізничний вокзал – Автовокзал. Обидві ці лінії мають на меті покращення сполучення центральної частини міста з іншими мікрорайонами. Прогнозований пасажиропотік складе більше 20 тисяч людей на день.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!