Степан Процюк та Олександр Палій у Франківську коротко розповіли про історію України

Сьогодні, 10 жовтня, в Івано-Франківську письменники Степан Процюк та Олександр Палій презентували свої книги “Травам не можна помирати” та “Короткий курс історії України” у рамках історичного фестивалю “Софія”.

“Колись були спроби викласти українську історію коротко, лаконічно та цікаво. У минулому столітті таких спроб було близько десяти, а зараз цього майже ніхто не робить, мені аж дивно”, – розповідає Олександр Палій.

Книжка “Короткий курс історії України” вийшла у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Олександр дивується, що історики займаються чим завгодно, але не пояснюють популярно українцям їхню історію.

Також важливо, що у книзі розповідається про події, які відбувались недавно. На погляд автора, книга може використовуватись і на уроках у школі, адже там є основне, що потрібно учням.

Письменник, викладач Степан Процюк також презентував свою книгу, за сюжетом якої зняли тризер “70-ті”.

“Мій роман має кілька сюжетний ліній. Він про 70-ті роки Радянської України. Вийшла книга недавно, але вже активно читається”, – каже Степан Процюк.

Роман “Травам не можна помирати” автор писав три роки, намагався, щоб твір не виглядав як антирадянська реклама.

“У романі немає безвиході”, – пояснює письменник.

“Я тішусь, що у нас є такі праці, де показані перемоги українців. Ми будемо думати як далі продовжувати фестиваль “Софія”, бо це дуже важливо”, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Після презентації авторів присутні переглянули фільм “70-ті”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!