Студенти з Івано-Франківська перемогли на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки

Днями в Одеської національної академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з «Робототехніки». Цьогоріч в олімпіаді взяли участь майже сімдесят українських студентів.

Програма ІІ-го етапу олімпіади включала два тури. На першому, теоретичному, турі кожний учасник відповідав на тестові завдання з робототехніки, електроніки, програмування, а також розв’язував задачі з навігації мобільних роботів, повідомляє прес-служба ОДА в Івано-Франківській області.

На другому практичному турі команди виконували завдання з побудови діючої моделі автономного робота-автомобіля (self-driving car) у масштабі 1:10-1:18, який повинен без втручання людини автоматично знайти правильну траєкторію руху за допомогою сенсорів та відеокамер, що дозволяють розпізнавати дорожню обстановку, перешкоди і знаки та якнайшвидше доїхати до фінішу.

Переможця визначили у змаганні роботів між собою за регламентом Roborace асоціації робототехніки в Україні за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає десять кіл – той і переміг, а кращому роботу знадобилось близько п’яти хвилин для подолання майже кілометрової дистанції.

За підсумками Всеукраїнської олімпіади прикарпатські студенти вибороли перемогу. Призерами олімпіади також стали представники зі Львова, Одеси, Черкас та Запоріжжя.

Нагадаємо, Urban Space 100 нещодавно підтримав вісім проектів на суму 226 354 грн

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!