Суд Астанова: підозрюваний у вбивстві каже, що свідок винен гроші мертвій студентці

Сьогодні, 10 жовтня, в Івано-Франківську відбувається чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, більше року тому студентку ІФНМУ з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті.

Головний підозрюваний у справі – хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова та його заяви, відсутність свідків чи проблеми із перекладом.

На сьогоднішньому засіданні суд допитав свідка  Святослава Кушніра. Хлопець зізнався, що він бачив загиблу Елі і допомагав Астанову ховати тіло. Свідок розповів свою версію подій.

“Була десь година восьма, вже темніло. Ми спустилися до озера, поставили валізу, але вона не тонула. Тому Ельдар сказав взяти кілька каменів і покласти у валізу. Звідти до Галича ми йшли пішки, там вже під ранок спинили автобус і поїхали у Франківськ», – згадує Кушнір.

Адвокат Астанова розповіла, що напередодні того дня, коли ховали тіло Елі, свідок дзвонив до Ельдара більше 11 разів, проте цього Святослав згадати не може. Адвокат поцікавилася, чи переживав свідок за своє життя.

«Так, я боюся і досі, бо я це все розказую. Боюся, щоб не приїхали його друзі», – каже свідок.

На це захисниця підсудного зазначила, що Кушнір мав би проходити як співучасник, але дає тільки покази. Ельдар Астанов поцікавився у свідка, чи були у нього борги перед Елею. На що хлопець відповів, що не мав. Також підсудний поцікавився, чи мав його друг ключі від квартири на Гарбарській, де загинула Елі – свідок сказав, що це теж не правда. Астанов також розпитував, чи регулярно Святослав заходив до його квартири без його присутності .

«Коли тебе не було? Ну як я міг заходити?», – звернувся Кушнір до Астанова.

Обвинувачений також нагадав про те, що свідок мав розмову з Расулом, який просив його швидко повернути борги.

«Його там нормально «відретушували», щоб він віддав гроші – він мав борги і бреше», – зазначив Астанов. Суд сказав, що це не має відношення до справи, як борги, так  і коло знайомств Астанова.

Окрім того, з‘ясувалося, що Астанов не в курсі, коли у нього в квартирі знайшли тіло Елі. Він наголошує на тому, що свідок винен гроші загиблій студентці з Болгарії, що про це вони вели розмову 31 травня.

Наступне засідання по цій справі відбудеться 3 грудня об 14:00. На нього викличуть інших свідків.

 

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!