Суд Коцаби: обвинувачений просить про відвід судді

Сьогодні, 15 вересня, Апеляційний суд в Івано-Франківській області повернувся до розгляду справи блогера та журналіста Руслана Коцаби.

Як повідомляв раніше “Галицький кореспондент”, вищий спеціалізований суд задовольнив скаргу прокуратури і скасував виправдальне рішення щодо журналіста Руслана Коцаби, якого звинувачували у перешкоджанні діяльності Збройних сил України.

13 липня суд уже розпочинав засідання щодо цієї справи. Проте колегія суддів ухвалила, що клопотання про відвід судді підлягає задоволенню, адже суддя Гриновецький раніше брав участь у справі, як слідчий суддя. Тому кримінальне провадження відправили на повторний автоматизований розподіл.

Сьогодні, 15 вересня, на суд з’явився прокурор Володимир Грищук, обвинувачений Руслан Коцаба і захисник Тетяна Монтян.

Адвокат Сулима участі у захисті брати не буде. Наразі тільки один захисник.

Обвинувачений заявив про відвід головуючого. Мовляв, він знає суддю не один десяток років, припускає, що на нього будуть тиснути. Тетяна Монтян підтримала підзахисного, каже що в неї є інформація про те, що на суддю тисне СБУ, показуючи спільні “фоточки” судді Кукурудза із Коцабою. Мовляв, вони були разом на весіллях та риболовлі. Тому краще, щоб був інший суддя. Прокурор заперечив. Проте суддя Кукурудз все одно зачитав заяву про самовідвід.

Далі суд пішов у нарадчу кімнату для прийняття рішення. Під час перерви Руслан Коцаба акцентував, що це політично  замовна справа. Він звернув увагу, що прийшли хлопці у камуфляжах. І навіть якщо вони зараз мають свій сценарій, то мине час і влада буде їх звинувачувати у багато чому. “Я все одно їх буду захищати”, – підкреслив блогер.

Руслан Коцаба вважає, що все робитьмя для того, щоб зробити суд заочно, тому хочуть, щоб він покинув місце проживання. А те що Саакашвілі робив на кордоні минулого тижня – знак того, що скоро все поміняється.

“Дайте спокій нормальними людям, – сказала Тетяна Монтян, – всі всіх розстріляйте, щоб ми жили спокійно!”

Врешті суд виніс ухвалу про необхідність задоволення заяв про відвід. Справу відправити на автоматизований розподіл.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!