Свідок у справі Гродюк скаржиться на бездіяльність поліції

15 лютого Івано-Франківський міський суд розпочав слухання ще однієї справи, яка стосується підозрюваної у шахрайстві Валентини Гродюк. Але цього разу фігурантом є не вона, а представники поліції. Позивач – Ярослав Спіжак звернувся до суду зі скаргою на дії правоохоронців, які відмовилися внести в ЄРДР його заяву про злочин.

У заяві про злочин Сапіжак – свідок по одній із кримінальних справ, які слухаються в суді щодо Валентини Гродюк, заявляє про те, що Гродюк зателефонувала йому 25 січня і погрожувала фізичною розправою. Відтак 1 лютого він звернувся в поліцію з проханням розпочати досудове слідство. Втім поліція перенесла цю заяву у розділ «звернень громадян».

Сьогодні суд розпочав розглядати скаргу Ярослава Сапіжака на бездіяльність слідчого.

IMG_0562

IMG_0569

IMG_0567

 

Як розповіла “Галицькому кореспонденту” представник потерпілого  Зоряна Івасишин,  чинний КПК (ст. 214) чітко вказує , що відомості про злочин мають бути внесені до реєстру розслідувань протягом 24  годин. І це безальтернативно. А розмови про якісь буцімто “звернення” це ні що інше, ніж  спроба ухилитися слідства від своїх обов’язків та не розслідувати злочин. Вона вважає, що питання тільки в тому, чи це критичне нерозуміння закону, чи знову всесильний “дах” Гродюк в дії?

“Скарга про невнесення заяви до реєстру розглядається в поряду кримінального судочинства, – наголошує вона. – Це зрештою і визнає суд у самій структурі номера справи 344/1844/16-к , де К – категорія кримінальних справ. Проте чи захоче суд стати на захист свідка?”.

Наступне засідання 2 березня.

Днями ми писали, що суд ухвалив визначити для Гродюк (Русинюк) грошову заставу в розмірі 520 (п’ятсот двадцять) розмірів мінімальної заробітної плати — 716 560 (сімсот шістнадцять тисяч п’ятсот шістдесят). Наразі вона знаходиться в СІЗО.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!