Свідок у справі Коцаби: Війна накладає на журналіста велику відповідальність

У п’ятницю, 11 грудня, в Івано-Франківському міському суді продовжився розгляд скандальної справи блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

40-й свідок. Психолог і військовий

Свідок зазначив, що бачив відеозвернення Коцаби і не згоден із ним. Чоловік сам був у АТО, тож переконаний, що такі відео впливають на людей і перешкоджають мобілізації. На той час від працював у Генштабі і аналізував вплив звернення на населення України, тож прийшов до такого висновку.

«Якщо це власна думка, то вона впливає тільки на нього. А якщо підсудний оприлюднює це в ЗМІ, то це вже впливає на людей», – наголосив свідок. За його словами, заяву було зроблено публічно, тому такі думки треба обмежувати. «Наприклад, вдома, на кухні», – додав чоловік.

«Соціальний психолог ви такий собі», – відповіла Монтян.

А от Коцаба запитав у свідка, чи бачить він різницю між військовим журналістом із міністерства і військовим журналістом «112 каналу». Той відповів, що він знає різницю, але якщо в країні війна, то це тим більше накладає на журналіста відповідальність.

Після допиту 40-го свідка стало відомо, що ще один свідок, якого мали слухати 11 грудня, хворіє. А двоє з невідомих причин не з’явилися на засідання.

Відтак наступний розгляд справи відбудеться 24 грудня. Початок о 10 годині.

Нагадаємо, Коцаба попросив на суді приводити свідків силоміць.

IMG_1875

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!