Свято для очей і вух: “Gardzienice” із Польщі розповів франківцям про вічні цінності

Сьогодні, 18 червня, вперше в історії не тільки Франківська, а й України, фестиваль відвідав осередок театральних практик “Gardzienice” із Польщі.

Актори представили виставу  на дві дії режисера Влодзімєжа Станєвського. Складається драматичний твір з “Іфігенії в Авліді” та “Піфійської ораторії”.

«Іфігенія в Авліді» – це давньогрецька трагедія, що звучить актуально саме сьогодні, в такий непростий для нас час. Це трагедія вибору між особистими цінностями – життям, сім’єю, любов’ю – і вищими цінностями – релігійним чи патріотичним обов’язком. Герої вистави перебувають під непереборним тиском політичних обставин, які змушують їх коритися невблаганним викликам часу й суспільства. Це трагедія невідворотності людських жертв на вівтарі високих цінностей.

Друга частина вистави «Піфійська ораторія» грунтується на сентенціях Семи мудреців (серед них: Солон з Афін, Фалес Мілетський, Хілон зі Спарти) та пророцтвах Дельфійської Піфії: «Будь собою. Пізнай себе. Прислухайся до всього. Слухай і чуй. Не переймайся.» Ці вигравірувані на камені давньогрецькі заповіді та записані жерцями натхненні пророцтва Оракула тисячі років були квінтесенцією мудрості та проникливості середземноморської цивілізації.

«Ця ні на що не схожа вистава – свято для очей і вух. Динаміка та сила, що так притаманні митцям «Ґардженіце», поєднані з ліризмом і витонченістю. В цій виставі Влодзімєж Станєвський досліджує синкретичність кольорів, рухів і звуків.  За допомогою рухів та звуків, які вже відомі як гардженіцькі, режисер творить світ, який неможливо відрізнити від реальності… Неймовірна образність та вплив на уяву.»

Ролі виконують: Маріуш Голай, Йоанна Хольцгребер, Мартін Мровца, Магдалена Памула, Анна Домбровска, Дорота Колодзєй, Тетяна Орешко, Мачєй Горчинскі, Каспер Лех, Кароліна Скжинска.

Музиканти: Кароліна Рудас, Любомир Іщук, Рафал Гранат, Філіп Пиш, Каміл Госек, Шимон Калужни.

IMG_2936 IMG_2938 IMG_2945 IMG_2950 IMG_2962 IMG_2965 IMG_2966 IMG_2981 IMG_2983 IMG_2993 IMG_2996 IMG_3001 IMG_3003 IMG_3009 IMG_3012 IMG_3015

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!