Тарас ТОПОЛЯ: «Ніколи не уявляв для себе іншого шляху в житті, окрім музичного»

  • Антитіла – український поп-рок-гурт із Києва на чолі з Тарасом Тополею. У репертуарі колективу є пісні українською, а також англійською та російською мовами. Навесні 2007-го гурт із піснею «Я не забуду першу ніч» бере участь у телепрограмі «Караоке на майдані». Колектив був єдиним учасником проекту, що виступав без музичного супроводу і виконував власну пісню, а не переспів. Тоді хлопці не перемогли. Але через тиждень після виходу програми в ефір пісню «Я не забуду першу ніч» завантажили більше 30 тис. разів з офіційного сайту гурту. Її транслювали кілька радіостанцій.

    Датою створення колективу можна вважати 21 червня 2004 року (перший виступ вокаліста Тараса Тополі з піснею «Антитіла» в одному з клубів Києва). Але у звичному складі – січень 2008 року. Після телепроекту «Шанс» відбулися зміни у складі команди, й хлопці почали активно працювати над новим звучанням і свіжим матеріалом. У грудні 2008-го гурт випустив перший повноцінний альбом – «Будувуду» (16 пісень). Разом із альбомом вийшло дебютне відео «Будувуду», яке активно транслювали в телеефірах українських музичних каналів. За два тижні ротації кліп очолив хіт-парад каналу «М1». У 2008 році гурт отримав гран-прі музичного фестивалю «Перлини сезону», його визнали «Найкращим дебютом року» за результатами опитування радіостанції «Джем-FM», нагородили премією «Непопса», зарахували до презентаційного збірника «Мистецький олімп України 2008-2009» за збереження українського мелосу в сучасному молодіжному естрадному мистецтві. Канал «MTV» запропонував гурту всеукраїнський тур. 2009 року колектив став одним із п’яти номінантів від України на «MTV EMA-2009 (Europe Music Awards)». З’явилися нові кліпи «Бери своє», «Рожеві діви», «Вибирай». Згодом гурт отримав право представляти Україну на європейському фестивалі «Сіґет» у Будапешті. «Антитіла» стали хедлайнерами сцени «MTV Headbangers». 2010 року гурт поїхав у перший самостійний клубний тур містами України. Хлопці займаються волонтерською діяльністю, допомагаючи воїнам АТО.

    14593599_10154106814938337_1091596301_n

    • Офіційний старт Антитіл – 2008 рік. Усього шість років, а ви досить популярні, маєте багато концертів, кліпів, знакових виступів, як-от на «Сіґеті», номінацій на премію «MTV Awards». Чи не йде обертом голова від такої феєричної кар’єри? Що робите, аби зберегти адекватність? Чому завдячуєте?

    Перших два роки, з 2008-го по 2010-й, ми співпрацювали з продюсерським центром, з яким випустили перший альбом “Будувуду”. Хоча ця співпраця мала певні результати, але загалом оті два роки були потрачені намарне. Дуже неефективний менеджмент доводив ситуацію до абсурду, коли бюджет витрачали на купу найманих працівників, які “консультували” і створювали тільки вигляд роботи без жодних результатів. А банально зробити хороший продакшн пісні, зняти відеокліп і розмістити його в медіа – цим узагалі не займалися. І от так і сталося, що ми завершили співпрацю з продюсерами, маючи кілька кліпів, які бачили тільки ми і пару тисяч людей в Інтернеті, й альбом, більшість пісень з якого ніколи не звучали на радіо. Це був 2010 рік. Як зараз пам’ятаю, ми поїхали на «Sziget» хедлайнерами «MTV Stage» завдяки телеканалу «MTV Ukraine», перед тим прийняли рішення розходитися з продюсерським центром, бо та співпраця нагадувала болото, з якого чим далі, тим важче було викарабкатись. Повернулися з фестивалю й почали працювати самостійно. Стали самі штовхати гурт на велику сцену, я і клавішник Сергій Вусик. Так що на той момент я б нашу кар’єру феєричною не назвав. Навпаки. Важкий старт, самостійний. Без фінансування і виключно своїми силами. Нагадаю, 2010 рік. Сьогодні можна сказати, що «Антитіла» посіли своє місце на великій сцені, але я знаю, що головні досягнення ще попереду. Феєричність лише починається.

     

    • Згоден, важко, коли розраховуєш тільки на себе, але, думаю, свобода перш за все. Наскільки я зрозумів, всі стратегії і шлях гурту ви будуєте самі, без будь-якого продюсерського впливу зовні. Що мотивує в нинішній ситуації з українським шоу-бізом? Адже ніде правди діти, попри всі об’єктивні кризові проблеми – війна, бідність, існує ще й досить мафіозна ситуація на нашій поп-сцені?

     

    А ми своє робимо! Ми просто ніколи не уявляли для себе іншого шляху в житті, окрім музичного. Будь-яке “важко” розбивається об внутрішнє палке “хочу”. Хто хоче, долає все, хто не хоче, спирається на причини, обставини, ситуацію… Тому ми просто творимо своє і намагаємося доносити його до людей. На щастя, вже перейшли оту точку біфуркації, коли більшості потрібно було пояснювати, що це за фрукт такий, «Антитіла». Люди вже знають нас і здебільшого розуміють, для чого ми на сцені. З економічної точки зору я не пам’ятаю, щоб було легко коли-небудь. Але наш рівень популярності дозволяє заробляти достатньо для того, щоб утримувати команду з семи людей, знімати хороші кліпи і записуватися на тих студіях, які ми вважаємо найкращими в Україні.

     

    • Страх відсутності концертів є?

     

    Ні, наразі, навпаки, змушені відмовлятися від багатьох відкритих виступів через те, що на одні вихідні – по три-чотири пропозиції. Іноді сміємося, що треба запускати двійників. Або підвищувати гонорар.

     

    • Ми знаємо про ваше волонтерство в АТО, і це, звичайно, достойне поваги. Як свідок, скажи, що тебе найбільше вразило, що дає надію на перемогу, а що, навпаки, засмучує?

     

    Мене не здивувала позиція Росії. Зовсім. Очікувано підступна, традиційно брехлива. Вразило те, як легко зомбуються люди, навіть досить освічені. Те, скільки людей зовсім не асоціюють себе з державою Україна. Ну і сам Донбас… Психологія людей – інша. І це факт. Ну, а сама війна… В ній намішане всяке: і благородне, і страшне. А ще вразило те, наскільки в нас багато сили і віри. Ми виявилися дуже сильними, всім на зло.

     

    • І насамкінець. Відомо, що ваш барабанщик недавно відкрив виставку “Навколо осі”, й ви також були задіяні у зйомках кількох фільмів та саундтреках до них. Чого ще можна буде чекати від вас, якихось сайд-проектів чи успішних колаборацій, як-от із «Табула Расою»? Словом, найбанальніше останнє запитання: ваші творчі плани?

     

    Дійсно, Денис дуже талановитий музикант, власне, як і фотограф. У нас взагалі найкращі музиканти в колективі (сміється). Стосовно колаборацій, то на черзі реліз спільного треку з білоруськими позитивними хлопцями, популярним там гуртом “Без билета”, і спільний з ними концерт у клубі «Атлас» 8 грудня у Києві. Окрім того, презентуємо кілька нових пісень, саундтрек до серіалу “Одинак” і головне – максі-сингл ближче до Нового року! А далі, у 2017-му – великий зимовий тур Україною та 8 містами США.

     

    Розмовляв Влад ТРЕБУНЯ

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!