Те, що можете зробити ви, ніхто не може зробити у цілому Радянському Союзі: У Франківську показали стрічку «Справа «Рифи»

Сьогодні, 22 квітня, в Івано-Франківську розпочався фестиваль “Вгору серця”.  У перший день франківчани мали змогу переглянути документальну  стрічку «Справа «Рифи». Вона розповідає про невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого.

Зал кінопалацу був заповнений. На перегляд прийшло чимало глядачів, яким цікава ця тема.

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 по 1963. Особливу увагу зосереджено на історичних подіях та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали Папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, Генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

У 1953 році завершилося перебування Йосипа Сліпого у таборах. Після смерті Сталіна кипіла боротьба за владу у Кремлі, тому Берія мав намір використати Йосипа Сліпого у налагодженні стосунків з Ватиканом. Після ув’язнення Митрополита привезли на зустріч з генералом Жуковим.  При зустрічі той чемно поцікавився у Йосипа сліпого чим він може бути корисним владі. Знаючи роботу КГБ, Митрополит відповів, що може працювати в бібліотеці, науковцем, на що Жуков відповів:

“Це може робити кожна дівка. А те, що можете зробити ви, ніхто не може зробити у цілому Радянському Союзі”. 

Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. В 33 томах справи докладно задокументовано як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української греко-католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.

Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки проходили в Україні, Італії, Сполучених Штатах Америки. Прем’єра фільму відбулася 4 березня 2017 року у Києві в кінотеатрі «Жовтень».

Читайте також: Вселенська католицька Церква справедливо називається православною, бо вона єдина правильно … славить Бога, – Патріарх Йосиф Сліпий

IMG_5994 IMG_5998 IMG_5999 IMG_6002

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!