“Тесла-шоу” та літаючі м’ячі: У Франківську проходить День науки

Сьогодні, 12 листопада, у Франківську в Науковому містечку «Нова енергія» на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу розпочався День науки.

«Цей захід відбувається по всій Україні. Ми як партнери вирішили зробити його і в Івано-Франківську. Минулого року також влаштовували День науки», – розповідає екскурсовод Артур Воронич.

Відвідати Наукове містечко має зможу кожен бажаючий, оскільки все проводиться безкоштовно.

«Це популяризація науки», – пояснює Артур.

Побувати на Дню науки можна сьогодні з 11 до 15 години. Гостям пропонують різноманітні екскурсії, експерименти, майстер-класи та навіть перегляд  «Tesla energy show».

«Зараз тільки початок, а прийшло вже день 60 дітей. А взагалі цікаво сьогодні усім – дітям від чотирьох років до старшокласників. Наша основна ідея – інтерактивна взаємодія з дітьми, тому що в школі багато теорії, а кожен любить практику», – розповідає Артур Воронич.

Екскурсовод каже, що дітям особливо подобається «фокус», коли кулька зависає в повітрі.

«Це все просто. Є повітродувка, яка дує на м’ячик, а він зависає в повітрі. Так можна зробити вдома, коли, наприклад, взяти фен і м‘ячик від пінг-понгу», – пояснює хлопець.

Любомир Жовтуля, технічний директор Наукового містечка розказує, що «Тесла шоу» діє вже більше місяця і, мовляв, так стараються дітей наблизити до винаходів Тесли.

«Це насправді небезпечні винаходи пов’язані з високими струмами, але це видовищне шоу. Коли діти бачать це все, їх зацікавлює фізика», – розповідає Любомир.

Читайте також про те, що у Франківську презентували дитячу книжку про Теслу.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!