Тетяна Слободян

Ця дівчина – справжній трудоголік. Цілими днями працює менеджером у компанії, після роботи займається улюбленою справою – робить масажі. А на вихідних волонтерить у «Домі Сірка». Витончена і стильна панянка перевдягається у старий, пошарпаний одяг, добирається до притулку власним авто і допомагає з усіма необхідними побутовими справами – прибирає, готує їжу, носить воду і тирсу, везе чотирилапих у лікарню чи на перетримку…

Волонтерство почалося з того, що Тетяна взяла собі в «Домі Сірка» кицю. Ось уже третій рік Мася – її пухнаста королева. Дівчина одразу погодилася допомагати волонтерам: «Людина сама себе може виручити, а тварина що здатна вдіяти в скруті?»

Песиків-котиків франківчанка завжди обожнювала, на вулицях підгодовувала. Не раз перехожі до неї чіпалися, мовляв, нащо то робити? Але Таня обрала найоптимальнішу тактику поведінки – вона не реагує на гнівні закиди. Каже, що їй байдуже – вона робить так, як відчуває.

Таня переконує, що у притулку не має свого улюбленця, адже обожнює всіх чотирилапих мешканців: «Коли ти приїжджаєш туди, то всі собаки наввипередки біжать назустріч. Усіх мусиш перегладити – без цього ніяк. Взагалі, у житті «Дому Сірка» трапляються різні історії – як погані, так і хороші. Одного разу якийсь благодійник оплатив увесь борг притулку у ветклініці, а це аж 50 тисяч гривень. Але й бездушних осіб теж вистачає. Іноді жорстокість аж зашкалює. Наприклад, викидають песиків просто на дорозі або ж збивають і залишають там помирати. Бідолаха кров’ю стікає, і ніхто не спиниться допомогти. Нерідко повертають тварину назад у притулок, бо вона… не гавкає, якась аж надто спокійна. Чи навпаки. По-різному буває… А кожна зрада одразу залишає слід в очах чотирилапих. Часто вони навіть плачуть. Хоча і сміятися теж уміють».

Серед волонтерів «Дому Сірка» здебільшого дівчата. Причому, як розповідає Тетяна, більшість чомусь думає, що цим панянкам немає чим зайнятися, от вони і бавляться у волонтерів. Але насправді у кожної з них ще є малі діти вдома, робота, сім’я…

Ще одною важливою справою для Тетяни є масажі: антицелюлітний, а також для релаксації. Кілька років тому вона пройшла навчання. Перший рік дуже боліли руки, особливо після антицелюлітного масажу. Тепер активна франківчанка не скаржиться на брак клієнтів. Тим паче зараз ще й почався сезон масажів. Дівчина працює аж до пізнього вечора. Але ті результати, які отримує, надихають і надалі розвиватися.

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!