ТОП 10 найкрасивіших водоспадів на Прикарпатті (фото)

  • На Прикарпатті безліч красивих місць, природніх пам’яток та краєвидів. Серед таких і шумні водоспади. Деякі доступні широкому загалові, інші заховалися у горах, серед дерев та хащів. «Галицький кореспондент» зібрав найкрасивіші водоспади із різних куточків регіону.

    1. Манявський водоспад на Богородчанщині

    За 7 км від центру села Манява розміщений Манявський водоспад, який є одним з найвищих на Прикарпатті. Це гідрологічна пам’ятка природи, утворена трьома порогами гірської річки Манявка. Найвищий поріг сягає 18 метрів. На відстані 200 метрів від нижнього порогу водоспаду виник кам’яний каньйон, висота скель якого подекуди сягає 20 метрів. Після злив і повеней, навесні та у дощовий період річка повноводна, відтак і водоспад широкий та бурхливий.

    Хоча добратися до водоспаду нелегко. Нижня дорога розбита, мостів чи переправ через річку немає. Відтак потрапити сюди можна лише на позашляховику або пішки, вбрід переходячи річку. Ще одна дорога, про яку мало хто знає, пролягає через ліс. Кажуть, її створили за наказом Януковича, щоб сполучити Маняву із президентською резиденцією у Гуті. Більше цікавого у Богородчанському районі тут.

    манява

    1. Водоспад «Дівочі сльози» на межі Тлумацького та Городенківського районів

    Біля Монастирка на Городенківщині є вапняковий масив, утворений мохом та тривалою роботою води, а на його скельному виступі є печера та унікальний водоспад Дівочі сльози. Невеличкий струмок, стікаючи по вкритому мохом вапняному карнизу, через відсутність русла розбивається на безліч «ниток» із крапель, які утворюють водяну завісу. Однак вода не розмиває породу, а навпаки – завдяки осадам карбонату кальцію скелі ростуть, набуваючи незвичних форм. Такий природний водоспадний покрив кілька метрів завширшки приховує за собою невеличкий грот, де можуть поміститися кілька чоловік. За переказами, тут в різний час мешкали відлюдники. І все це – на тлі мальовничого пейзажу Дністровського каньйону. Унікальність водоспаду в тому, що він травертиновий, тобто утворився завдяки моху, який сотнями років ріс, відмирав, кам’янів й ставав основою для росту наступних поколінь такого ж моху.

    Дрібні струмені води справді нагадують сльозинки. Легенда розповідає, що колись давно на ці землі напало військо татар, які грабували й палили села, вбивали жителів, а красивих молодих дівчат брали в полон, щоб пізніше продати їх у рабство. Одного разу, переправляючись через Чорний ліс, татари зупинилися біля Дністра, щоб відпочити. Полонені дівчата вирішили, що краще померти на своїй землі, аніж жити в неволі. Вони непомітно вибрались на скелю та кинулися з неї вниз. З того часу зі скали почали капати краплі води, які з часом перетворилися на невеличкий водоспад як знак великого горя та неймовірної відданості рідній землі.

    Найцікавіші місця Тлумацького та Городенківського районів можна знайти у підбірках “Галицького кореспондента”.

    дів сльози

    3. Шешорські Сріблясті водоспади в селі Шешори Косівського району

    Прокладаючи свій шлях між каменистими та скельними берегами, ріка Пістинька утворює каскад водоспадів: Великий Гук (4-5 м) та Малий Гук (2-3 м). Нижче по течії утворилося плесо, яке місцеві жителі називають Синіплясо. Незважаючи на те, що річка гірська, вода в ній прогрівається до 25˚С. Вдаряючись об скелю, вода розсипається на мільйони краплинок, які виблискують та переливаються на сонячному промінні. Саме тому водоспади називаються сріблястими. Знаходяться вони в центрі Шешорів, тому добратися до них зовсім легко. Це ще одна причина популярності Сріблястих водоспадів. Що ще цікавого можна знайти на Косівщині читайте тут.

    шешори

    1. Вигодський водоспад на Долинщині

    Місцевою пам’яткою у селищі Вигода є так званий «водоспад», розташований на річці Свіча. Тут залишилась занедбана стара гребля, що була створена, щоб збирати воду для деревообробки. Зараз це улюблене місце для відпочинку багатьох людей, де можна і покупатись, і посмажити шашлики. Гарні краєвиди, заспокійливо шумить вода. А на березі з боку Вигоди тут поставлені столи і лавочки для відпочинку. Також сюди можна під’їхати по дорозі на Закарпаття. У Вигоді можна відвідати і Карпатський трамвайчик.

    вигода

    1. Бухтівецький водоспад у Надвірнянському районі

    Бухтівецький водоспад розташований в урочищі Бухтівець, що в селі Букове. Висота його складає майже вісім метрів, ширина – 1-2 метри. У 1972 році водоспад було взято під охорону як гідрологічну пам’ятку природи місцевого значення. Місцеві люди кажуть, щоб бути здоровим цілий рік, необхідно босими ногами зайти у воду. Більше цікавого у Надвірнянському районі тут.

    buhtivetskyj-vodospad-458x600

    1. Крапельковий водоспад на Надвірнянщині

    Крапельковий водоспад розміщений за 50 метрів від Бухтівецького, в урочищі Бухтівець. Висота його 10 м. Утворився водоспад у місці, де невеликий гірський потічок падає з верху скельного масиву на дно каньйону річки Бухтівець. Потічок невеликий, тож у період посухи вода падає окремими краплями, звідси й назва. Водоспад можна обійти з іншого боку і побачити урочище через водяну стіну.

    krapelkovyj-vodospad1-453x600

    1. Водоспад Дзвінка на Надвірнянщині

    Неподалік від двох попередніх водоспадів є ще один. Водоспад Дзвінка, як його тут називають, не відомий широкому загалу, сюди й дороги зручної немає. Доведеться йти крізь хащі вздовж невеликого гірського потічка. Дорогу краще питати у місцевих жителів, адже жодних вказівників чи протоптаних стежок до водоспаду немає.

    vodospad-dzvinka-zdaleku

    1. Водоспад Пробій у Яремчі

    Водоспад Пробій на річці Прут є, мабуть, найвідомішим у цьому регіоні Карпат. Це зумовлено місцем його розташування неподалік від центру міста Яремче. Крім того, Пробій є одним з найповноводніших карпатських водоспадів, висота його складає 8 метрів. Кажуть, раніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по ріці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту. Поряд із водоспадом є сувенірний ярмарок, де можна придбати вироби місцевих майстрів. Що ще подивитися на Яремчанщині тут.

    пробій

    1. Водоспад Гук у Татарові

    Женецький водоспад Гук розміщений на притоці Прута Женець, між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка біля Татарова. Розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені, вода вільно падає з висоти 15 метрів. Неподалік цього місця є резиденція колишнього президента України Віктора Ющенка. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

    гук

    1. Лужківський водоспад розміщений у Косівському районі за 6,5 км на захід від центральної частини села Великий Рожин, біля початку присілка Лужки. Його висота понад 14 м.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!