Три в одному: депутат запропонував захистити села Прикарпаття від паводків

Сьогодні, 17 травня, в Івано-Франківську відбувається засідання 28-ї сесії обласної ради.

Перед початком розгляду питань порядку денного виступив депутат облради та голова Матеївецької ОТГ Петро Книшук. Він запропонував шлях вирішення проблем із паводками, які нещодавно завдали суттєвої шкоди Прикарпаттю.

“Ми добре пам’ятаємо 2008 рік, коли розлився Прут і затопило чимало сіл. І от зараз, кілька днів тому знову були паводки. Наші односельчани стояли біля річки, як солдати, чекаючи на велику воду. Давно потрібні руслоочисні роботи в річці Прут, але на жаль, є лише говоріння. Нам потрібно взяти з річки гравійну суміш, там є такі островки, цим прочистити русло – а потім цим же гравієм одночасно і укріпити дамби, і відремонтувати дороги. Можна зробити все це зразу”, – сказав Петро Книшук.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич здивувався, чому депутат звертається до облради, якщо екологічними коштами розпоряджається ОДА. Але він погодився, що ця проблема є важливою.

“Повінь показала, що ця проблема накопичується. Колись раніше треба було сто тисяч – а тепер проблема запущена, і треба вже багато мільйонів. Намиваються острови, вода починає їх обходити і рве береги. Треба прочищати, а це дуже дорого”, – додав Олександр Сич.

Нагадаємо, 98-річного ветерана ОУН Михайла Мулика нагородили відзнакою Івано-Франківської обласної ради

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!