«Це не порушення»: у франківських школах спростовують інформацію про кишкову паличку

Нещодавно в Івано-Франківську ГО «Мами Прикарпаття» оголосила результати дослідження харчування у школах №13 та №12.

Після оприлюднення результатів моніторингу, департамент освіти спростував заяви про кишкову паличку в шкільних їдальнях Франківська. Також до «Галицького кореспондента» звернулись керівники шкіл №12 та №13, щоб  пояснити ситуацію, яка склалася.

Директор школи №12 Андрій Череп каже, що інформація про кишкову паличку – дезінформація.

«Із десяти змивів фактично дев’ять показали негативний результат. Тільки один – позитивний. А це не є порушення і все в межах норми», – каже директор.

Також він додає, що діти у школі продовжують харчуватись. Мовляв, все гаразд, але надалі вони готові співпрацювати із громадськими організаціями для покращення харчування.

Заввиробництва у їдальні Любов Гах додає, що після виявляння бактерій групи кишкової палички все промили та продезінфікували. А взагалі, каже жінка, держпродспоживслужба перевіряє їх близько чотирьох разів на рік.

У школі №13 також прокоментували ситуацію, яка склалась.

«Погоджуюсь, що недоліків у шкільному харчуванні багато. Але слід врахувати, в яких умовах доводиться працювати – обладнання для приготування їжі недостатньо і здебільшого воно застаріле. Зараз вже замовили додаткове…

Щодо несмачної їжі – питання суперечливе. По-перше, смак у всіх різний, у нас їдять і вчителі, і директор. Вони кажуть, що дуже смачно», – написала у листі до «Галицького кореспонденту» підприємець Інна Цюцяк.

Начальник управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківську Ірина Онищук пояснює, що під час моніторингу з’ясували, що з водою у школах все нормально, з харчовими продуктами також, і обіди достатньо калорійні.

«Що зі змивами? В одному із десяти випадків виявили бактерії групи кишкової палички. Наявність цих бактерій свідчить про або недостатнє прибирання, або про незадовільний стан приміщення. У цьому випадку зрозуміло, що мова йде про прибирання. Наприклад, недостатньо помили вагу чи повитирали стіл», – каже пані Ірина.

Вона пояснює, що підприємцям одразу ж написали листи з проханням провести генеральне прибирання, хоча знайдені і бактерії не становлять небезпеки для здоров’я дітей. Також Ірина Онищук каже, що це все таки порушення норм, але незначне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!