Цілющі олії

  • Користь рослинних олій – неоціненна. Але далеко не всі знають, наскільки унікальні та цілющі властивості кожної з них, бо здебільшого ми звикли вживати лише соняшникову.

     

    Лляна олія – це те, що здавна допомагало нашим пращурам бути здоровими та сильними. За цінністю олія із насіння льону посідає перше місце серед інших харчових рослинних олій і містить багато корисних для організму речовин.
    Аналіз складу і процентного співвідношення компонентів, що містяться в лляній олії, доводить унікальність і біологічну цінність продукту. Олія з насіння льону претендує на лідерство в рейтингу найбільш живильних продуктів, недарма її вводять у раціон людей зі слабким здоров’ям.
    Крім стандартного для всіх рослинних олій набору вітамінів (A, E, K, F, групи B), каротиноїдів, значного переліку мікроелементів, лляна олія містить поліненасичені жирні кислоти омега-3, омега-6, омега-9. Причому в лляній олії омега-3 кислот удвічі більше, ніж у риб’ячому жирі. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі людини, але є життєво необхідними для його нормального функціонування. Учені дослідили, що ескімоси у Гренландії майже не хворіють на серцево-судинні недуги, не страждають від артритів, ожиріння, цукрового діабету та навіть від раку. Це тому, впевнені дослідники, що ескімоси харчуються переважно рибою, багатою на омега-3 та омега-6 жирні кислоти. Фахівці довели, що у людей з високим вмістом у крові омега-3 кислот ризик розвитку інсульту нижчий на 37%.

    Окрім цього, лляна олія багата фенольними сполуками рослинного походження, що мають антиоксидантні та протипухлинні властивості. Людям, хворим на діабет другого типу, необхідне регулярне вживання олії з насіння льону. За її допомогою легко нормалізувати рівень цукру в крові. Приймаючи цю олію внутрішньо і щодня роблячи масаж проблемних місць, можна полегшити біль при артритах та інших захворюваннях суглобів.

    Кунжутна олія. Медичні дослідження показали, що, вживаючи всього одну столову ложку на день нерафінованої кунжутної олії, можна в три рази збагатити організм кальцієм. Споживання кунжутної олії перешкоджає розвитку різних захворювань нервової системи, недуг головного мозку. А для літніх людей вона є просто порятунком від порушень опорно-рухового апарату. Прийом цілющої олії допоможе вагітним жінкам і тим, які годують груддю, у найкоротші терміни поповнити дефіцит корисних речовин і мінералів у їхньому організмі, а також сприятливо позначиться на розвитку і рості дитини.

    Гірчична олія використовується для підвищення імунітету, позитивно впливає на ріст і розвиток організму, сприяє виробленню молока. Ця олія підвищує стійкість до інфекцій, має антистатичні й бактерицидні властивості. Рекомендується для масажу, особливо огрядним людям. Серед рослинних олій гірчична виділяється здатністю зберігати свої властивості тривалий час, стійкістю до окислення і згіркнення.

    Конопляна олія – єдина, яка засвоюється людським організмом практично на 100%. За хімічним складом конопляна олія найближча до лляної, але, на відміну від неї, має тонкий пікантний горіховий присмак. Конопляна олія, поряд із лляною, зеленими листовими овочами і риб’ячим жиром, є одним із небагатьох продуктів харчування, які містять необхідну нашому організму неактивну форму поліненасиченої жирної кислоти омега-3.

    Олія розторопші містить особливий компонент – силібінін, який зміцнює і регенерує клітини печінки. Ця олія нейтралізує шкоду, яку організмові наносить алкоголь, токсичні речовини і вільні радикали. Вона активізує обмінні процеси, «спалює» жир і підвищує імунітет.

    Ріпакова олія – рекордсмен за вмістом олеїнової кислоти, її можна рекомендувати для дієтичного та лікувального харчування. Високий вміст олеїнової кислоти сприяє профілактиці та лікуванню таких серцево-судинних захворювань, як коронарна недостатність, аритмія, а також інсультів та інфарктів. Медики отримали з ріпаку точну копію жіночого статевого гормону естрадіолу, завдяки вмісту цього гормону ріпакова олія є ефективною для профілактики онкозахворювань, особливо раку грудей.

    Рижієва олія містить дуже корисний для людини склад жирних кислот, який сприяє тому, що ця олія може ефективно знижувати рівень «поганого» холестерину, запобігаючи серцево-судинним захворюванням. Олію з рижію потрібно вживати тільки в холодному вигляді, тобто додаючи до салатів.

    Зважаючи на специфічний смак, вона гармоніює з усіма стравами, до яких додають дрібно нарізану цибулю, часник і горіхи.

    Олія з чорного кмину. За даними сучасних археологічних досліджень, історія застосування чорного кмину в народній медицині країн Азії, Африки, Середземномор’я і Близького Сходу налічує більше 3000 років. Про дивовижні лікувальні властивості чорного кмину згадували у своїх медичних трактатах знаменитий Гіппократ і давньоримський військовий лікар, фармаколог і натураліст Діоскорид. Про цю рослину згадується в Сунні пророка Мухаммада, який називав чорний кмин «засобом від усіх недуг, крім смерті».

    Вивчаючи хімічний склад олії чорного кмину, вчені з’ясували, що вона містить більше 100 різних компонентів, 50 із яких є каталізаторами обмінних процесів, що відбуваються в організмі людини. Олія чорного кмину позитивно впливає на вилочкову залозу (тимус), активно стимулюючи її діяльність. Як відомо, ця залоза відповідає за виробництво клітин т-лімфоцитів, які постійно присутні в крові людини. Вони є носіями клітинного захисту – виявляють і знищують зачатки ракових пухлин, борються з вірусами і грибками. Тимус забезпечує повноцінний імунітет, запобігає поширенню інфекцій. З’ясували, що при регулярному прийомі олії чорного кмину кількість т-лімфоцитів у крові збільшується в кілька разів, а отже, підвищується імунітет і активізуються захисні сили організму.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!