Туристичні місця України, де квітує весна 

З настанням весни все більше мандрівників міркують над новими маршрутами. Побачити, відчути і пізнати квіткову Україну пропонує “Галицький кореспондент“. Ці туристичні маршрути повинен відвідати кожен!

Цвітіння крокусів

с. Колочава, Закарпатська обл.

Крокуси (шафран Гейфеля) розквітають першими на схилах Українських Карпат. Найбільше їх у селі Колочаві, Міжгірського району, Закарпатської області, недалеко від озера Синевир. Ці квіти належать до червонокнижних і зривати їх заборонено.

Квітнуть ці дивовижні рослини від березня до середини квітня протягом 20-25 днів.

krokus

Ічнянський національний парк

м. Ічня, Чернігівська обл.

Ічнянський національний парк особливо красивий навесні. На території парку є багато балок і річкових долин, що утворилися завдяки річці Удай та її притоці Іченька. Весною тут росте неймовірно багато пролісків та підсніжників, що теж знаходяться під охороною Червоної книги України.

Цвітуть квіти в березні-квітні, але якщо надворі тепло, то їх можна зустріти і в лютому.

fototur-6

Ічнянський-національний-парк-Ічня

Долина диких тюльпанів

с. Надітичі, Львівська обл.

Справжня, автентична долина тюльпанів є всього за 30 кілометрів від Львова. Долина диких тюльпанів знаходиться біля села Надітичі Миколаївського району на Львівщині, у заплаві між річками Дністер і Рибниця.

Дикий тюльпан або рябець великий – рідкісна рослина, занесена до Червоної книги. Цвіте вона на початку і всередині квітня. Від звичайного тюльпана відрізняється меншими розмірами. Поміж бордовими дикими тюльпанами трапляються й білі, жовті, світло-рожеві, білі в горошок, але такі квітки – справжня рідкість.

10544_800x600_Fritillaria-meleagris-blomst

Долина нарцисів

м. Хуст, Закарпатська обл.

Долина нарцисів – унікальний природний об’єкт, який не можна побачити більше ніде у світі. Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів з України та закордону, щоб побачити диво цвітіння дуже красивої рідкісної квітки, занесеної до Червоної книги. Нарциси розцвітають наприкінці квітня і милують око до середини травня.

49696181

Цвітіння сакур

м. Ужгород, м. Мукачево, Закарпатська обл.

Японська вишня потрапила до Карпат ще на початку 20 ст. У 1923 роках чехи активно розбудовували район Ужгорода – Галагов. Оскільки там був досить болотистий ґрунт, то вирішили посадити сакури. І не прогадали – земля та досить теплий клімат зробили своє – дерева родом із Японії прижилися у Закарпатті.

Що ж до Мукачева, то активно висаджувати сакури у цьому місті почали вже у роки Незалежності. Та за такий короткий час міста практично зрівнялися у кількості дерев. Проте змагання, у якому місті буде більше сакур, триває і до нині.

Цвітіння сакури триває близько двох тижнів і припадає приблизно на кінець квітня – початок травня, залежно від погодних умов.

3

Кіровоградський Дендропарк

м. Кропивницький, Кіровоградська обл.

Дендропарк – це велика паркова зона, яка охоплює близько 45 гектарів території Кропивницького. Завезені з Голландії цибулини тюльпанів щовесни проростають на українській землі. Окрім квітів, у Дендропарку є багато розважальних закладів та атракціонів. Саме тому, мешканці міста називають цей куточок “Українським Діснейлендом”.

Тюльпани починають цвітіння за теплої пори ближче до кінця квітня та завершуються до середини травня.

8847_800x600_393

Цвітіння трав в біосферному заповіднику “Асканія-Нова“

смт. Асканія-Нова, Чаплинський р-н., Херсонська обл.

Тут можна зустріти не лише унікальних тварин, а й цвітіння ковили, яка покриває весь заповідник сріблястим серпанком. Також можна насолодитися цвітінням катальпи, бузкової алеї. Це той випадок, коли варто побачити заповідник не лише через ціннісну фауну, а й флору.

Сріблясте цвітіння ковили починається з середини квітня і аж до червня місяця.

ask

kovil

 Бузковий Гай

смт. Диканька, Полтавська обл.

Бузковий Гай знаходиться на південній околиці смт. Диканьки. Саджанці для квітучої ботанічної пам’ятки природи звозили з усієї Європи. Хоч ця місцина не користується великою популярністю серед туристів України, але це  хороша нагода відвідати відоме містечко з оспіваної Гоголем книги.

Бузок зацвітає в середині травня і залежно від виду рослини та погодних умов може цвісти аж до липня.

35985453

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!