У Бурштині розвиватимуть туристичний потенціал

  • Вчора, 26 червня, у Бурштині відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування спільно з комісією з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму. Обговорили екологічну ситуацію в регіоні, статистику по захворюваності, а також перспективи розвитку туристичної галузі в Галицькому районі.

    Міська голова Бурштина Роксолана Джура повідомила присутніх, що місяць тому вона звернулася до обласної комісії з екології, члени якої відразу відгукнулися, відтак нинішнє засідання проводиться у Бурштині. Бурштин, на її думку, завжди був і є містом енергетиків, центром промисловості Івано-Франківської області. Саме у таких населених пунктах формується промисловість країни.

    «Я себе відношу до тих міських голів, які ніколи не будуть політиками, а будуть ефективними управлінцями. Ми повинні розуміти, що управлінські рішення іноді доводиться приймати в хаосі, часто і швидко змінювати свої дії, пристосовуватися до довколишніх процесів. Я хочу, щоб Бурштин був містом можливостей», – зазначила голова.

    Голова екологічної комісії Андрій Левкович підкреслив, що нинішнє зібрання, перш за все, спрямоване на розвиток регіону, його туристичного потенціалу. На зустрічі також присутні депутати Верховної Ради. Олег Березюк привітав присутніх, наголосив на необхідності поліпшення екологічно ситуації, а також висловив нерозуміння, чому уся електроенергія, яка виробляється Бурштинською ТЕС, експортується за кордон.

    Бурштинська ТЕС є стратегічним партнером Бурштина та Галицького району, відтак до слова запросили директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Дениса Шмигаля. Він зауважив, що компанія виконує вимоги діючого екологічного та податкового законодавства, реалізує різноманітні соціальні програми. Відсоток експорту електроенергії, яку виробляє станція, складає 36% від усього виробництва, 64% споживається внутрішніми споживачами, а це жителі Закарпаття, частини Львівської та Івано-Франківської областей. За останніх 5 років компанія сплатила 1,1 млрд грн. податків у державний і місцеві бюджети. 300 млн грн. екологічного податку сплачено за два останніх роки, кошти надходять у бюджет села Бовшева. Середня заробітна плата на підприємстві складає понад 12 тисяч гривень. Щорічно в бюджет міста Бурштина станція сплачує 7-8 млн. грн. ПДФО.

    «З 12 енергоблоків три повністю реконструйовані. Заміна фільтра займає тривалий час, до одного року, а дозвіл на його зупинку дає Міністерство енергетики. Самостійно зупиняти їх чи здійснювати ремонт ми не можемо», – зауважив керівник.

    Ірина Вербіцька, керівник напрямку екології компанії ДТЕК, розповіла про екологічні питання в енергетиці та про заходи для мінімізації проблем.

    «В Україні діє 12 теплових електростанцій, Бурштинська ТЕС є однією з найбільших. Діяльність такого об’єкту здійснюється за дозвільною документацією. З початку приватизації ТЕС пройшла сертифікацію за міжнародними стандартами екологічного менеджменту», – наголошує фахівець.

    Викиди в атмосферне повітря – найболючіша проблема будь-якого промислового об’єкту в Україні. Викиди діляться на забруднюючі і парникові гази, останні займають понад 98% усіх викидів. Станція проводить реконструкцію енергоблоків, відтак кількість викидів постійно зменшується. Зменшення викидів відбувається і за рахунок підвищення якості вугілля, яке спалюють на станції, акцентувала еколог.

    Жителів Бурштина завжди цікавила статистика захворюваності в регіоні, відтак до слова запросили Ларису Підвербецьку, представника департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА. Фахівець зауважила, тенденція росту онкозахворювань спостерігається по цілій Україні, а також в країнах ЄС. По Галицькому регіону і Бурштину зафіксовано 324-335 випадків.

    «Ми всі думаємо, що онкологічні захворювання пов’язані з екологічними проблемами. Але це не так. Наукові дані говорять про те, що рак може виникати через  спосіб життя, вік, генетичну схильність, віруси, які мають канцерогенну дію. Наприклад у Городенківському районі, де промисловість відсутня, показники вищі, ніж в Галицькому районі», – зауважила фахівець.

    Голова комісії наголосив, що довкола екологічної ситуації багато спекуляцій та політичних ігор, тож варто керуватися даними і думками фахівців, а не піддаватися на провокації. А ще відзначив, що за минулий рік потік туристів в Івано-Франківській області збільшився у кілька разів, наразі ця цифра складає 2,2 млн. чоловік. Туристи відпочивають у цілій області, більша кількість їх в Карпатах, у Галицькому районі відпочивальників менше. Тож варто розвивати туристичний потенціал регіону, у якому є стільки принад, серед них і Успенський собор, замок, а також Бурштинське море. Перспективи і шляхи розвитку туристичної галузі обговорили в другій частині робочої зустрічі.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!