У Бурштині здійснюють ремонт енергоблоку, який допоможе зменшити викиди у 29 разів

Енергетична компанія ДТЕК дотримується своїх інвестиційних зобов’язань і розпочала третю реконструкцію енергоблоку на Бурштинській електростанції. Зараз тривають роботи на енергоблоці №10. Вартість робіт складає понад 1,1 мільярд гривень, а по завершенню викиди в атмосферу твердих частинок буде знижено у 29 разів.

IMG_9983 IMG_9797

Перш за все, реконструкція енергоблоку позитивно вплине на поліпшення екологічної ситуації в регіоні.
«Охорона навколишнього середовища є пріоритетним напрямком компанії ДТЕК. Після проведення повного оновлення конструкції викид пилу в повітря становитиме до 50 мг/м3, що відповідатиме усім європейським та українським стандартам, а щорічні викиди твердих речовин у повітря знизяться у 29 разів», – розповідає керівник департаменту з екологічної безпеки компанії ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька.
Ще один позитивний аспект: після реконструкції вловлюватиметься 100% всієї золи, яку в подальшому утилізуватимуть. Крім того, після модернізації конструкції буде встановлено онлайн моніторинг вихідних газів, що дозволить в режимі реального часу слідкувати за дотриманням екологічних умов.
Вартість ремонтних робіт становить понад 1,1 мільярд гривень. До грудня 2017 року планують здійснити повузлову заміну агрегатів і оновити системи блоку.
«За результатами реконструкції буде збільшено навантажувальну здатність конструкції з 195 МВт до 210 МВт. Також модернізацією передбачено виконання великого об’єму робіт: заміна барабану та турбіни котла, системи збудження турбогенератора та заміна транформаторного обладнання», – зауважує головний інженер станції Богдан Гетьман.
Реконструкція енергоблоку №10 є вже третьою реконструкцією на Бурштинській ТЕС. До того були повністю модернізовані енергоблоки №5 та 7. Загалом з 2012 року в оновлення обладнання та капітальні ремонти блоків Бурштинської ТЕС компанія ДТЕК інвестувала понад 180 млн доларів США.

Нагадаємо, на Бурштинській ТЕС розпочали підготовку до наступної зими.

IMG_9818 IMG_9951

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!