У Долині під тиском медиків закрили сесію районної ради

Сьогодні, 30 червня, мала відбутись сесія Долинської районної ради. Однак після розгляду двох питань сесію під тиском медиків закрили.

Медики розповідають, що головним лікарем має стати головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з фтизіатрії Леся Манів. Натомість вони хочуть, щоб ним став голова профспілки медичних працівників  району Віталій Монташевич. На його підтримку лікарі навіть зібрали 500 підписів, але чиновники ігнорують цю кандидатуру.

У березні депутати районної ради проголосували за реорганізацію у сфері медицині і створення первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). Згідно з рішенням сесії, уже з 1 липня 2016 року дитячої медицини у Долині фактично не буде – її замінять сімейною. А педіатри і терапевти стануть сімейними лікарями.

Долинські медики на сесії вимагали, щоб депутати зняли з голосування питання про обрання головного лікаря райлікарні та передачу майна з дитячої поліклініки новоствореному центру первинної медико-санітарної допомоги. Його мають відкрити саме на базі дитячого закладу. Лікарі виступили проти такої реорганізації.

Однак депутати не підтримали зняття цих двох питань. Це неабияк обурило медиків. Вони почали скандувати «Ганьба!» та вимагали зняти ці питання. Голова райради Іван Данилів поставив це питання ще раз на голосування, однак результат був такий самий. Розлючені медики продовжували скандувати «Ганьба!» і чітко попередили, що не дадуть депутатам продовжувати роботу, але голова районної ради не зважав на них. Відтак під скандування лікарів він вирішив нагородити засновника благодійного фонду “Фарм-Варта” Дениса Шевченка, який вже втретє привіз у Долину дороговартісні ліки. Медики ж потім пояснили, що скандували «Ганьба!» не йому, а депутатам.

Відтак депутат Іван Дирів закликав депутатів та голову подивитися на те, що вони творили. «Цей цирк відбувається завдяки вам. Я в цьому участі брати не буду», – заявив він. Після цих слів Дирів та деякі депутати, які виступали за зняття цих питань з порядку денного, покинули сесійну залу.

Голова районної ради висловив пропозицію зробити перерву у засіданні, але лікарі вимагали закрити його. Вони оголосили, що поки депутати не знімуть з порядку денного два питання, які стосуються медиків, то не випустять їх із зали. Відтак медики заблокували двері та не випускали більше нікого. Зрештою депутати таки проголосували за зняття цих питань з сьогоднішнього порядку денного та спробували знову продовжити роботу. Але встигли розглянути тільки два питання з порядку денного, бо медики вимагали закрити сесію.

Врешті-решт, голова районної ради Іван Данилів оголосив сесію закритою. А медики в свою чергу пообіцяли прийти і на наступне засідання.

IMG_0700 IMG_0705 IMG_0707 IMG_0710 IMG_0712

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!