У Франківському театрі прем’єра 16+: розповідь про покоління, яке занапастила війна

У четвер, 30 листопада, в Івано-Франківську відбудеться прем’єра драми за однойменним твором Еріха Марії Ремарка “На Західному фронті без змін”.

У театрі кажуть, що це тричі подія. Насамперед – це дебютна режисерська робота заслуженого артиста України Олексія Гнатковського. По-друге – першопрочитання, адже цей твір досі ніхто не інсценізував. І третє – це перша цьогорічна прем’єра Режисерської майстерні, яку започаткували у театрі торік.

Варто нагадати, що роман на “На Західному фронті без змін”, написаний у 1929 році, «одразу став найбільш популярним тиражним виданням за всю історію Німеччини. У тому році його переклали 26 мовами. Книга не викриття, і не сповідь, а лише спроба розповісти про покоління, яке занапастила війна.

До слова, аби створити художній образ вистави, запросили відомого графіка та дизайнера Нікіту Тітова. Його та Гнатковського поєднує схильність до глибоких філософських розмірковувань, інтелектуальної та емоційної насиченості в творчому пошуку. Слід уважно поставитися до позначки на афіші 16+, адже війна постане у виставі подекуди у неприкритому вигляді.

“Два роки я ношуся з цією ідеєю, – зізнається Гнатковський. – Але завжди було не до того, тому за ці два роки змінилося завдання цієї постановки. У виставі йдеться про втрачене покоління”.

Найстрашніше, зазначає він, це те, коли в суспільстві війна сприймається, як щось буденне. Смерті людей стають цифрами без імен та облич.

Нагадаємо, В Івано-Франківську показали прем’єру вистави “Той, хто платить”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!