У Франківську батькам немовлятка виставили рахунок за кисень

У Франківську в обласній дитячій лікарні батьків змушують сплатити рахунок за лікування новонародженого через те, що хлопчик з іншої області.

Сьогодні, 11 квітня, волонтерка Марта Левченко у соціальній мережі повідомила про хлопчика Матвійка, батькам якого виставили рахунок за кисень в сумі 7 497 гривень, який підтримував життя їхньго сина протягом лікування.

«Матвійчик народився недоношеним із патологією, його стравохід не зв’язаний з кишечником, дитинка була врятована в реанімації Івано-Франківська, але через те, що дитя з іншої області, обласна лікарня Прикарпаття виставила мамі малюка рахунок за кисень, яким дитина дихала, будучи в реанімаціі, його необхідно сплатити сьогодні», – пише жінка.

Також волонтерка додає, що це передчасні пологи, і мамі довелося звернутися до найближчого пологового будинку. « Це не забаганка народжувати «не на своїй території». Коштів у родині вже  нема, всі заощадження сім‘і було використано на порятунок малюка та пологи»

Головний лікар дитячої обласної лікарні Івано-Франківська Радислав Котурбаш пояснив, що згідно з бюджетним кодексом гроші на кожного пацієнта закладаються в області за місцем проживання.

«При поступлені до нас в лікарню, пацієнти пишуть заяву про те, що вони лікуються за власний рахунок. З іншої області, то лікуйтеся  в себе безкоштовно», – додає пан Радислав.

Волонтерка хвилюється та зазначає, що у родичів породіллі коштів вже немає, і вона щиро сподівається на розуміння медиків та пошук спільного виходу із ситуаціі.

Світлина від Marta Levchenko.Світлина від Marta Levchenko.Світлина від Marta Levchenko.

Нагадаємо, на Богородчанщині відремонтували лікарняну амбулаторію

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!