У Франківську батьки дітей з інвалідністю просять допомоги у міської ради

Сьогодні, 15 грудня, відбувається пленарне засідання чергової 17-ї сесії Івано-Франківської міської ради.

На сесії попросила слово мешканка Івано-Франківська Світлана, яка виступила від імені усіх батьків з інвалідністю. Вона розповіла, що в місті є багато дітей, які мають інвалідність. Ці діти не можуть самостійно ходити та сидіти, тому біля них завжди мусять бути батьки. Через хворобу дітей не приймають як в звичайні школи, так і в навчально-реабілітаційний центр.

«Пенсія – 2400. Ми чекаємо на візок від держави понад рік, і дитина вже виростає за той час та купує за кордоном. Ліки батьки також змушені купувати за кордоном. Тому батьки за свій кошт, а це приблизно 15 тисяч гривень, возять дітей на два тижні на реабілітацію. Іноді стає страшно, якщо щось станеться з батьками, то як будуть жити діти? Тому ми хочемо зробити цей світ більш доступний для дітей. Ми хочемо також більшої співпраці з міською радою. Також ми хочемо створити громадське об’єднання та денний центр для перебування таких дітей з інвалідністю. Без підтримки міської ради нам буде важко це зробити», – розповіла пані Світлана.

Міська рада планує виділити з бюджету доплату у розмірі 200 грн для таких діток. Однак просять більшої суми – хоча би 600 грн. Депутат міської ради, екс-мер Віктор Анушкевичус, запропонував виділити для цих 70 дітей більшу доплату – 1000 грн.

Міський голова Руслан Марцніків дав доручення передбачити кошти на допомогу та підписати меморандум про співпрацю.

«Сьогодні, справді, це велика проблема», – зазначив Марцніків.

Читайте також: «Діти погано знають англійську», – Руслан Марцінків про франківських школярів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!