У Франківську через карантин не вистачає донорів крові

  • В Івано-Франківську, не зважаючи на карантин, який запровадили через коронавірус, продовжують шукати донорів крові.

    Медична директорка Прикарпатського обласного центру служби крові Ірина Федик наголошує, що зараз кількість охочих здати кров зменшилася втричі.

    «Якщо раніше ми мали близько 30 донорів щодня, зараз їх є 9-10 і це люди, котрі здають кров для конкретного пацієнта. Крові критично не вистачає», – наголошує Ірина.

    За її словами вимоги до донорів збільшилися, адже вони заповнюють додаткову анкету щодо можливості зараження COVID-19, контактів із людьми, поїздок за кордон тощо. Також для них є обов‘язковим температурний скринінг.

    У центрі створили усі умови для безпечного донорства, зважаючи на карантин.

    Людей намагаються заохотити, у центрі кажуть, що є маски у достатній кількості і донори можуть їх отримати як бонус за добру справу.

    Людмила Лінник розповідає, що в Івано-Франківську та загалом в Україні критична нестача донорської крові та її компонентів.

    «Карантин повпливав на донорство в усій країні. Саме тому команда Donor.ua запустила акцію «Таксі для донора». У Івано-Франківську ця послуга поки що не доступна, але дуже скоро з‘явиться», – каже Лінник.

    З послугою «Таксі для донора» від Фундації «Варто жити» та ДонорUA  люди можуть доїхати до центру крові і назад з максимальним комфортом і абсолютно безпечно.

  • За чотири дні, у тестовому режимі, послугою скористалось вже 50 донорів в Києві, Львові, Запоріжжі і Дніпрі.

    Послуга «Таксі для донора» вже доступна в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Полтаві, Дніпрі і Запоріжжі. Незабаром її планують впровадити і в Івано-Франківську.

    Прикарпатський обласний центр служби крові працює по буднях з 8:00 до 14:30 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул Степана Бандери, 23.

    Довідково: Згідно з Advancing Transfusion and Cellular Therapies Worldwide, ви не ризикуєте заразитися COVID-19 через процес здачі або через переливання крові, оскільки респіраторні віруси, як правило, не передаються шляхом донації та переливання.

    Не було зафіксовано жодного випадку трансфузійної передачі двох інших коронавірусів, які виникали протягом останніх двох десятиліть (SARS, MERS-CoV).

    Раніше ми писали, що в Івано-Франківському ОПЦ підтвердили дві смерті від коронавірусу

    здачі крові донорство

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!