У Франківську говорять про історію давнього міста

 Сьогодні, 12 вересня, у Франківську відбулась Міжнародна наукова конференція “Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнаціональні взаємини”.

“Ми вз’яли собі за мету на коференції зустріти польських і українських істориків, щоб вони поговорили про історію Івано-Франківська.”, – розповідає Мар’я Осідач, директор Цетру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Також вона розповіла, що конференція відбувається вдуге. Минулоріч історики говорили про заснування міста та його давню історію.

Ігор Цепенда, ректор ДВНЗ “Прикарпатського національного універстету імені В. Стефаника зазначив, що те, про що йде мова  вже давно дискусується у різних колах.

 “Назріла потреба об’єднати всі зусилля і проводити такі конференції. Бо впродовж багатьох років різні культури, зокрема, поляки, вірмени, євреї та українці будували наше місто”, – зазначив ректор ПНУ.

Також Ігор Цепенда сказав, що українцям і полякам потрібно триматися разом, зокрема, ходити спільно на могили, щоб пам’ятати історію і вчитися на помилках.

“Ми повинні виховувати мудрий і молодий народ, який бачить світле майбутнє, але бере урок з минулого”, – додає ректор Прикарпатського національного університету.

Нагадаємо, В Івано-Франківську знову пройде конференція TEDx

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!