У Франківську літнім студентам розповіли про бароко в українській літературі

  • Сьогодні, 7 березня, в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповіли про бароко в українській літературі.

    Письменниця та доктор філологічних наук Ольга Деркачова розповідає, що українське літературне бароко важливий період в історії нашої літератури, який тривав протягом 17-18 століття.

    “Як правило бароко у нас асоціюється із архітектурою і живописом, але література також має чимало яскравих барокових зразків”, – наголошує пані Ольга.

    За її словами, бароко у літературі має певну вишуканість, естетизм. Людина бароко – це той, хто намагався пізнати світ довкола. З одного боку, вона усвідомлює велич Бога, але з іншого – захоплюється світом.

    “І сам термін “бароко” у перекладі означає – перлина неправильної форми. Але все одно це перлина, все одно це мистецтво. І так само бароко, воно несподіване, воно химерне, його прийнято містифікувати, але в той час воно справді прекрасне”, – розповідає Деркачова.

    Українське літературне бароко асоціюють із такими людьми як Петро Могила, Іван Мазепа, Мелетій Смотрицький, Григорій Сковорода, Іван Вишенський тощо.

  • “Це ті постаті, які весь час на слуху. І добре було б, якщо б ми знали Сковороду як представника бароковою культури, а не тільки як людину, яка зображена на купюрі”, – закінчує письменниця.

    Читайте також: У Франківську літні студенти вивчали культуру та історію мовлення

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!