У Франківську обговорили шляхи фінансування громадських проектів

В Івано-Франківську в Urban Space 100 відбулася Дискусія щодо шляхів фінансування громадських проектів “Бюджет участі vs грантові програми”.

Цьогоріч в Івано-Франківську вперше запроваджується бюджет участі. Як відомо, за допомогою такого інструменту громадяни беруть участь у прийнятті рішень щодо розподілу бюджетних коштів. Іван Вербицький сьогодні, 14 листопада, повідомив, що ініціатива запроваджена у Франківську вперше. Міст, що імплементували проект в Україні не так багато.

За допомогою бюджету  участі є змога отримати фінансування з бюджету міста на проекти з благоустрою Франківська.

Складовими бюджету участі є п’ять етапів: інформаційна і промоційна кампанія; подання проектів громадянами; перевірка проектів експертами виконкому; голосування за проект громадянами та підрахунок результатів; реалізація проектів виконкомом.

 У 2016 році на програму у місті виділили 500 тисяч гривень. Цьогоріч проект уже був реалізований. Громадські ініціативи, що здобули схвалення населення зараз реалізовані або реалізовуються.

Депутат обласної ради Сергій Адамович, який брав участь у бюджеті участі, подавши проект по облаштуванню дитячого майданчика, переконаний, цей проект реалізують до грудня.

Також поділився досвідом участі у проекті і депутат міської ради Віталій Мерінов.

Поміж іншого обговорили проект “Міські гранти” від “Теплого міста”. Метою програми є активізація населення. Ця програма відрізняється від бюджету участі та інших грантових програм. “Тепле місто” навіть допомагає у формуванні проектів всім бажаючим. На проекти виділяють 40, 50 чи 60 тисяч гривень.

Нагадаємо, Середовище “Тепле місто” об’єднало людей, які прагнуть розвивати Івано-Франківськ, адже хочуть бачити своє місто прогресивним, естетичним, сучасним. Прагнуть жити і спілкуватись з цікавими розумними людьми, які мислять масштабно. Хочуть пишатись індивідуальністю свого міста та його мешканців. Робити яскраві безкомпромісно класні речі, адже життя коротке.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!