У Франківську Олег Вергеліс розповів про “Українську драму” та Богдана Ступку

Сьогодні в Івано-Франківському облмуздрамтеатрі відбулася презентація книжки “Українська драма”, автором якої є відомий український критик, публіцист та мистецький оглядач Олег Вергеліс.

Як зазначив автор, темою книги є знакова особа Богдана Ступки, адже цьогоріч відзначають 75-річчя з дня народження,  геніального українця.

Автор вважає автор – писати просто біографію Богдана Ступки було б недоречно, бо її вже писали. Тому вирішив зібрати матеріали цілої епохи Ступки, адже довкола нього формувалося ціле покоління.

“Богдан Ступка, на мій погляд, відчував різку зміну парадигми.  Він не боявся експерименту. Ідея книжки – контекст Ступки, цілого покоління, що сформувалося довкола нього,” – розповів автор.

Як розповідає Олег Вергеліс,  перед цим рев’ю він знайшов кілька цитат, які частково допомогли у написанні, цитував, зокрема,  Цветаєву: “Коли є бажання зберегти голос людини, навіть його волосся – це велике щастя”.

У намаганні зберегти пам’ять автор додав до книги також не опубліковані діалоги зі Ступкою,  його не зіграні ролі. Керуючись цим, Олег Вергеліс згадав у книзі про тих постатей, що впливати на ту епоху театру, знакові події та моменти.

До книги увійшло 39 есе про український сучасний театр.

Нагадаємо, Богдану Ступці відкрили пам’ятник на Байковому кладовищі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!