У Франківську переселенців навчали роботі в інтернеті, вітражному розпису та англійської мови

Сьогодні, 29 лютого, в Центрі по роботі з переселенцями  ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму» провела прес-конференцію за підсумками реалізації проекту «Допомога ВПО у набутті нових знань і навичок для підвищення конкурентноздатності на ринку праці» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив».

Організація займається сприянням внутрішньо-переміщеним особам (ВПО) в адаптації до нових умов життя та інтеграції ВПО і місцевого населення в єдину громаду.

Ними був реалізований проект «Допомога ВПО у набуті знань і навичок для підвищення конкурентноздатності на ринку праці»,  який став переможцем конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Сам проект фінансувався за кошти ЄС. Для вимушено-переміщених осіб організували курси з хенд-мейду, ІТ-технологій та англійської мови. Курси розпочалися у вересні минулого року.

За словами організаторів проекту, було обрано саме такі напрямки, оскільки вони є затребуваними на теперішній час. Були люди, які проходили по  два курси.

Загалом в проекті взяли участь 50 вимушено-переміщених осіб, які пройшли майстер-класи з вітражного розпису, в ІТ-сфері вчилися створювати сайти, а також покращили свої знання з англійської мови. Найбільш тривалим був саме курс англійської мови, оскільки, як пояснюють організатори, вивчити її за 5-10 занять неможливо.

“Ми продовжуватимемо таку роботу з адаптації ВПО в новому для них середовищі та робити їх конкурентноспроможними на ринку праці, щоб ці люди могли себе забезпечити та знайти своє покликання”, – запевнила Лариса Пантелюк, керівник ГО “Всеукраїнське об’єднання “Українці Донбасу і Криму”.

Організатори розповіли про те, що в них вже є багато заявок на нові майстер-класи по хенд-мейду, просять організувати курси ІТ для початківців, які не розуміються у цьому, також курси англійської.

Нагадаємо, що СБУ нарахувала до 900 тис. липових переселенців.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!